V posledním podzimním utkání divize B si juniorka Baníku Sokolov na sokolovské umělce u sportovní haly nedokázala poradit s celkem Horních Měcholup. Baníkovci s Pražany prohráli 1:2.
Zápas se hrál na pomenším hřišti, navíc podmáčeném, na kterém se lépe cítili hosté. Alespoň v prvním poločase. „Já jsem nebyl pro to, aby se zápas hrál. Nerad na umělku chodím, navíc ta v Sokolově je malá. Na lavici jsme měli čtyři dorostence a z áčka byl prakticky jen obránce Novák,“ odkryl trenér Milan Matejka aspekty, za kterých jeho tým k utkání nastoupil.
Hlavní rozdíl mezi týmy pak kouč našel ve hře útoku. „Soupeř byl agresivnější, upozorňoval jsem naše hráče na jejich útočníky. Ti naši se jim herně vyrovnat nemohli, chyběly jim souboje, předvídavost, napadání. Střídající dorostenci pak dokonce byli lepší a naši hru oživili,“ narážel trenér na horší kvalitu některých fotbalistů. „V zimní přípravě se někteří hráči musí nad sebou zamyslet a se sebou něco udělat,“ vzkazuje Matejka na dálku hráčům juniorky.
Ve druhém poločase už byli baníkovci aktivnější a soupeře mačkali. Branku ale vstřelil pouze Kopřiva a jak jinak než z trestňáku. „To bylo jedno z mála pozitiva tohoto utkání. Petr před domácími diváky potvrdil svou kopací techniku a dal šestý gól během podzimu. Naším cílem ale bylo na malém prostoru udělat pro něj co nejvíce faulů, protože z pěti, šesti přímáků okolo šestnáctky by určitě tři branky dal. Ale bylo to právě o té kvalitě útočníků, kteří na sebe ani neudělali žádné fauly,“ vypozoroval Matejka.
Plusem také byla hra divizních dorostenců, kteří v průběhu utkání střídali. „Hráli dobře a ukázali své možnosti. Svými výkony určitě zaujali,“ chválí kouč mladíky Koubu, Andrše a Bastla.
Do konce zápasu baníkovci už vyrovnávací branku nevstřelili. „Za výkon ve druhé půli bychom si remízu určitě zasloužili,“ věří Matejka. Proti byl ale i rozhodčí, který nepodal objektivní výkon a v mnohém domácí poškodil.