Pondělní remízou 1:1 s Jihlavou se rozloučili fotbalisté FK Baník Sokolov se svými příznivci. Přes 2500 diváků také mělo poslední možnost rozloučit se s trenérem Baníku Martinem Pulpitem, který už působí v prvoligové Sigmě Olomouc.
Více šancí měla Jihlava, čehož si byl její trenér Milan Bokša vědom. „Podali jsme velmi dobrý výkon a myslím si, že jsme byli herně lepší než náš soupeř. Vypracovali jsme si čtyři, pět obrovských šancí, které jsme však nedokázali využít. Proto utkání skončilo nerozhodně,“ vypozoroval zkušený trenér, který má za sebou několik prvoligových štací.
Baník ale také párkrát zahrozil, remíza je tak spravedlivá. „Domácí byli prakticky nebezpeční ze standardních situací, takže spokojenost s bodem určitě je. Vyhrát jsme tu mohli, ale fotbal se nehraje na štěstí, ale na goly,“ uzavřel svůj komentář fotbalový odborník.
Loučící se trenér Sokolova Martin Pulpit byl zklamaný. „Utkání se nám nepovedlo tak jako na Bohemce. Myslím si, že nám nezahrálo útočné trio. Bohužel možnosti střídání nebyly, protože Kocourek má trest za vyloučení a za žluté karty musel stát Koukal,“ postěžoval si Pulpit. Situaci pak řešil jak to šlo. „Předek jsme pak doplňovali posouváním Hubera, jindy beka, a záložníkem Jiráčkem nebo Slámou. Ale i když jsme si vypracovali minimum šancí, o to víc to byly stoprocentní příležitosti,“ litoval trenér zahozených možností. „K tomu musím přičíst i dva nebezpečné centry Dřížďala a několik dalších standardních situací,“ vypočítával Pulpit.
Se sokolovským prostředím se chtěl loučit výhrou. „Mrzí mě to, že jsme se nerozloučili vítězstvím. Naopak jsme aspoň udrželi naší jarní domácí neporazitelnost,“ našel Pulpit pozitivum.
Rok na Baníku pak zhodnotil jako velmi dobrý. „Hráči tu odvedli kus poctivé práce, i když teď mám pocity smíšené, protože si myslím, že kdyby se nezranil Gába, kdyby se nezranil Glos, kdyby jsme lépe zvládli utkání s oběma týmy Olomouce a Vítkovicemi, tak přesto všechno by se tu bojovalo o třetí, čtvrté místo,“ myslí si trenér. „A to se tady hrála druhá liga premiérově,“ upozornil Pulpit.

Ten litoval hlavně zranění Gáby. „To byl náš klíčový hráč. Na postu defenzivního záložníka v podstatě rozhodl pět utkání, takže si myslím, že to byla velká ztráta pro mužstvo,“ přiznal Pulpit, že mu olomoucký tvůrce hry chyběl. „Ale každé minus má své plus. Tím pádem nám začali hrát mladí hráči, kteří například na Bohemains zvládli tak těžké utkání ve složení Čada, Kura, Jiráček, což jsou hráči v průměru okolo dvaceti let,“ chválil Pulpit mladíky za jejich výkony při tak nízkém věku.
O budoucnu Sokolova má Pulpit jasno. „Kluci poctivě pracovali a si stojím za tím, že Sokolov do budoucna nakročil pravou nohou,“ věří Pulpit v ještě lepší sezony.
I v posledním utkání na lavičce Baníku si trenér užil show s diváky. „To rozloučení bylo spontální. Vždycky tak dělám vše, nic si nepřipravuji. Já jen doufám, že se ten styl 4–3–3 divákům líbil a splnil účel. Fotbal se hraje pro diváky a to bylo cílem, bavit je. Někdy nám to šlo lépe, jindy hůř. Ale celkový dojem z našich vystoupení mám vemi dobrý,“ zakončil Pulpit hodnocení sokolovského angažmá.