Příliš do řeči nebylo po sobotní domácí porážce s Pardubicemi ani kapitánovi sokolovského Baníku Petru Glaserovi. „Jsme v křeči, na vyloženou šanci se strašně nadřeme. Soupeř měl dvě gólovky, jednu až na konci utkání, předtím v celém průběhu jednu a dá z toho branku. My máme tři čtyři a nedáme nic," krčil po zápase rameny.

Sokolov obě jarní utkání prohrál, shodně 1:0. „Nevím, čím to je, asi nemáme takovou formu, abychom mohli takovéto zápasy zvládat. Nevím…," zamýšlí se nad nepovedeným vstupem do druhé poloviny sezony.

Stejně jako v Prostějově, i s Pardubicemi si Baník vytvořil převahu. „Byli jsme lepší, hráli jsme na jednu bránu. Centry nám ale nelítají tam, kam bychom potřebovali, kopeme to za branku, nebo to dáme špatně," pokračuje Glaser.

Pardubice přitom ničím nepřekvapily, předvedly výkon, na který se domácí připravovali.

„Hrají to pořád stejně, na brejky, nakopávají to. Vepředu mají šikovné hráče, takže se tam udrží. Vytěžili tady z minima maximum," míní zkušený záložník Baníku.

Do druhého poločasu se domácí kouč Jiří Dreiseitl snažil hru oživit. „Přešli jsme na tři obránce, do jiného systému. Chtěli jsme to hrát více do stran, to se nám dařilo, ale bohužel zakopáváme centry, chyběla tam přesnost, abychom si vytvořili lepší příležitosti. Bylo to málo," konstatuje sokolovský kapitán.

Hornický celek je na jaře zatím bez zisku bodu a začíná se mu přibližovat konec tabulky.

„Jsme dvanáctí, Pardubice se na nás dotáhly na jeden bod, už to není legrace, za chvilku už si budeme říkat, že hrajeme o záchranu," upozorňuje Petr Glaser.

Obrat může podle sokolovského záložníka přinést jen poctivá práce.

„Změnit to můžeme jenom tréninkem. Pracovat a doufat, že se to v nějakém zápase zlomí. Stačí dát nějaký ušmudlaný gól a já věřím, že se to potom odstartuje," má jasno.

Na nepovedených výsledcích Baníku se zřejmě podepsalo i zimní „přeorání" sestavy.

„Možná ano. Dříve to bylo více pohromadě. Je to asi práce na trochu více času, než si to celé úplně sedne," přemítá na závěr kapitán Petr Glaser.