První výhru ve druhé lize si chce v sobotu dopoledne na své konto připsat trenér Baníku Sokolov Boris Kočí. Po porážce na Slovácku a remízách s Příbramí a ve Fulneku je totiž na čase. A zítra přijede Hlučín, proti kterému se Baníku minulou sezonu dařilo, porazil ho 2:1 a 2:0.
„Teď už nás nic jiného než vítězství nemůže zajímat. V tabulce nám už soupeři ujíždějí, potřebujeme tři body,“ prozradil hlavní cíl Kočí, kterého v týdnu potěšilo zlepšení stavu Michala Saláka a Davida Čady. „Oba byli ve středu na tréninku poprvé v kopačkách,“ těšil se Kočí pomalému uzdravení dvou hráčů. Naopak jej zarmoutilo zranění záložníka Frohny. „Při tréninku odrazové síly mu ruplo v zádech,“ poznamenal trenér k pravděpodobné absenci na straně záložní řady. Vliv na sestavu to ale mít moc nebude. „Sestava nebude o moc jiná než ta, co vyběhla na hřiště ve Fulneku. Posty se změní v jednom, maximálně ve dvou případech,“ myslí si Kočí.
Proti Hlučínu se do zápasu konečně nejspíše dostane útočník Habai. Slovenskému hráči se totiž podařilo vyřešit registraci a trenérovi tak bude mladý fotbalista k dispozici. „Do utkání bude připraven a určitě se během zápasu dostane na hřiště,“ dodal Kočí.
Zítřejšího soupeře má trenér zmapovaného. „Hlučín hraje podobný fotbal jako Fulnek, čili kombinační s rychlým přechodem do útoku. Na rychlé brejky tam navíc má jednoho šikovného útočníka,“ všiml si sokolovský kouč.
To nic ale nemění na tom, že Baník zítra hraje o tři body. „Do zápasu dáme všechno,“ slibuje bývalý trenér Sparty nebo Plzně.

Diváci začínající na "L" jdou zdarma! Mezi marketingové novinky FK Baník Sokolov v nové sezoně patří mimo jiné i zvýhodnění diváků na domácí utkání. Zítra mají například vstup zdarma všichni ti, jejichž příjmení začíná na písmeno „L“. Při vstupu se jen prokážou platným občanských průkazem.