Hornické derby je na programu v sobotu dopoledne v Sokolově, kde se představí dvanáctý Most.

Tomu se však na jaře vůbec nedaří. Dokázal sice doma udolat hned ve druhém kole Táborsko, v ostatních sedmi zápasech však prohrál. Na bodový zisk již Severočeši čekají marně šest utkání. „Neprožívají úspěšné období, jejich série je velmi negativní. My jsme ale byli před zápasem v Pardubicích ve stejné situaci,“ připomíná kouč Sokolova Aleš Jindra.

Právě poslední špatné výsledky Mostu vidí sokolovský trenér jako hlavní nebezpečí. „Mužstva se v podobných situacích mobilizují. Přijedou sem odhodlaní, budou chtít nepříznivou sérii za každou cenu zlomit. Navíc jde o hornické derby, utkání bude mít náboj,“ upozorňuje.

Severočechy ale také trápí problémy se sestavou. Kvůli karetnímu trestu bude chybět dvojice zkušených Procházka s Johanou. „Bude záležet, jaký výkon podají hráči, kteří je na trávníku nahradí. Jsou to opory týmu,“ dodává Jindra, který očekává vyrovnané utkání a velký boj.

Cíl mají domácí baníkovci jasný. „Chceme potvrdit výhru z Pardubic, která nás stála obrovské úsilí. Tři týdny jsme trénovali velmi intenzivně. Zlomili jsme to a teď v tom chceme pokračovat. Nenecháme si body vzít,“ říká rezolutně lodivod Sokolova.

Mostečané využili k nastartování týmu klasiku, vyměnili trenéra, zatím to ovoce nepřineslo. „Jejich hra se podle našich informací ani po výměně moc nezměnila. Praktikují uvolněný fotbal, nejsou příliš svázáni taktikou,“ odpozoroval Aleš Jindra.

Domácí budou čelit severočeskému stylu opačnými zbraněmi, vysoce koncentrovaným a soustředěným výkonem.

Pomoci mají Sokolovu i diváci. Na utkání je totiž vstup zdarma, respektive zaplatí ho hráči Baníku. „Chceme tím fanouškům poděkovat za jejich podporu v zápasech, ve kterých se nám nedařilo. Věřím, že přijdou v maximálním počtu. Čím víc jich přijde, tím víc zaplatíme do klubové pokladny,“ vysvětluje kapitán František Dřížďal.