Poprvé zakončoval do sítě Lokády ve 31. minutě. „Dostal jsem přihrávku do vápna od Míši Kotlára trošku na paty, snažil jsem se jeden na jednoho obehrát obránce. Protože jsem tam byl sám, tak jsem spíš hledal někoho, komu to vyndám zpátky na střelu, ale byl tam jen Martin Dušek, který byl obsazený. Tak jsem balon zasekl a šel jsem sám přímo na branku, dal jsem si to na svoji levou, obránci si mysleli, že ji taky budu střílet, ale ještě jsem si to přehodil na pravou a trefil to placírou na zadní,“ popisuje Martin Vachník úvodní gól zápasu na Růžovém Vrchu.

Druhou branku přidal krátce po přestávce z přímého kopu. „Netrefil jsem to, jak jsem chtěl nahoru, ale gólman udělal krok za zeď, čekal, že to dám na přední tyč, a pak už tam nedoskočil,“ líčí útočník Chodova, který byl vloni po podzimu nejlepším střelcem krajského přeboru. Rok předtím skončil druhý za Lukášem Kombercem z chebské Hvězdy.

Domácí Lokomotiva potom snížila na 1:2, Martin Vachník ji ale uzemnil v 79. minutě svým třetím gólem. „Šli jsme tam do přečíslení, dostal jsem přihrávku na vápno, nebyl jsem v náběhu tak jsem si dal jen balon na levou a obstřelil gólmana na zadní tyč,“ přibližuje.

Hattrick. V minulé sezoně to ale bylo ještě lepší! „V Horním Slavkově, kde jsme vyhráli 10:1, jsem dal pět gólů. Jinak za kariéru jsem vstřelil hattricků asi dost, ale neřeším to, nepočítám je. Hlavně jsem rád, že jsem pomohl k zisku tří bodů a začali jsme sezonu výhrou,“ říká.

Nutno podotknout, že střelecký um měl Martin Vachník již v žácích a dorostu, kdy posbíral řadu cen.