Druholigovým fotbalistům Baníku Sokolov se již tradičně příliš nevydařil vstup do druhé poloviny soutěže. V úvodním kole jara prohráli na hřišti přes zimu značně posílené Zbrojovky Brno, doma potom nedokázali udržet výhru nad Znojmem. O nápravu se tak budou snažit v sobotu, na hřišti vedoucího celku druhé ligy v Ústí nad Labem to ale nebudou mít vůbec jednoduché. „S trenérem Karlem Habancem se dobře známe, víme, že chtějí postoupit, bude to pro nás hodně náročné,“ ví dobře asistent Jiří Neček.

Oproti domácímu vystoupení se Znojmem se do sestavy vrací obránce Vondráček, který absentoval kvůli kartám. „Uvidíme, jak to tam poskládáme. Vondráček již bude k dispozici, takže tam můžeme udělat nějaké korektury, ale bude to přeci jen na jednom postu,“ uvědomuje si Neček. Jisté není ani složení zálohy a útoku. „Někteří hráči mají drobné šrámy, z „repre“ se nám teď vrátil Krmenčík, takže uvidíme na předzápasovém tréninku,“ přibližuje Neček.

Jisté je, že bude nadále chybět Josef Dvorník. „Již byl na cétéčku a všechny zlomeniny má srostlé, ale bude to ještě nějaký čas trvat, než nastoupí, zatím s námi začal lehce trénovat,“ popisuje stav pílíře obranných řad Baníku sokolovský asistent.

Navíc lídr soutěže z Ústí z osmi zápasů na vlastním hřišti tratil jen jednou, když remizoval s Jihlavou 0:0. „Mají výborné mužstvo, jsou rychlí, hrají dlouho spolu,“ oceňuje sílu soupeře Neček.

Sokolovští fotbalisté však jsou po dvou zápasech v nelichotivé situaci a budou chtít bodovat. „Co jsme prošvihli doma, bychom chtěli samozřejmě získat venku. A vždycky se říká, že to má být hned v tom následujícím utkání,“ potvrzuje Neček.

Na severu Čech to však bude nadmíru těžký úkol. „Když uhrajeme bod, budeme strašně rádi. Remíza by pro nás byla vítězstvím,“ říká Jiří Neček na závěr.

Zápas v Ústí nad Labem začíná v sobotu v 10.15 hodin.