Jeho plány ale vzaly na půdě Táborska rychle zasvé. Již ve 4. minutě Nešický ze standardní situace poslal Jihočechy do vedení a za pouhé čtyři minuty si na centr naskočil Kučera a bylo to rázem 2:0.

Domácí byli proti soupeři, který přicestoval pouze se třinácti hráči do pole, na koni a ve 28. minutě přidali zásluhou povedené hlavičky Navrátila třetí gól.

Po hlasité přestávkové domluvě se hra Baníku zlepšila, v 69. minutě dokonce snížil Čihák na 3:1. „V utkání jsme ale dělali neuvěřitelné individuální chyby,“ poukázal trenér Sokolova, a tak o pět minut později Táborsko znovu kontrovalo Musiolem – 4:1.

Zkázu hostí potom dokonal v 82. minutě Kopřiva.

„Od začátku jsme měli zápas ve své moci a mohli jsme vyhrát ještě větším rozdílem, nicméně i tak to byl pro nás úplně snový zápas a já jen doufám, že nás to nakopne do dalších tří utkání, která máme teď před sebou,“ zářil po zápase trenér Táborska Roman Nádvorník.

Hosté mají naopak o čem přemýšlet. „Byl to totální výbuch všeho, co jsme si před zápasem řekli. Ostuda,“ nebral si Pavel Horváth servítky.

Po pětigólovém přídělu naordinoval sokolovský trenér svým svěřencům nedělní volno. „Všichni to musíme pořádně vydýchat,“ připojuje.

Druholigový A-tým Baníku se znovu sejde v pondělí a fotbalisty Baníku zřejmě nečeká nic příjemného. „S hráči si důrazně promluvíme, každý si musí sáhnout do svědomí, co chce obětovat pro mužstvo. Kdo hodlá v takovémhle výkonu, co jsme předvedli v Táboře, pokračovat, nemá tady co dělat,“ říká bez okolků Pavel Horváth.

Ten nebere ani „výmluvy“ o nekompletní sestavě. „Není to sice ideální stav, ale to náš výkon na hřišti neomlouvá,“ říká.