Fotbalovým celkům Sokolovska se zatím v krajském přeboru mužů příliš nedaří. Poslední je Lomnice, která ještě nevyhrála, předposlední Chodov dokázal získat tři body pouze v úvodním duelu proti Citicím a od té doby má na svém kontě sérii čtyř porážek, o moc lépe na tom nejsou ani jedenácté Citice, desátý Horní Slavkov a na deváté příčce omlazené Královské Poříčí.

Výjimku tvoří bezchybná Olympie Březová a pátý Baník Union Nové Sedlo. Oba týmy na sebe narazí v sobotu na novosedelském trávníku.

Březová si v minulém kole poradila v domácím prostředí s poslední Lomnicí 5:1. „Po herní stránce nám zápas vyšel, od začátku jsem hráli, co jsme chtěli, a ve dvacáté minutě vedli 2:0," pochvaloval si březovský kouč Petr Peterka.

Hosté však vzápětí pořádně zazlobili. Malinkovič snížil na rozdíl jedné branky, další vyloženou šanci však Lomnice ve vyrovnávací branku nepřetavila. „Po inkasovaném gólu jsme na chviličku vypadli ze hry, naštěstí se soupeři nepodařilo vyrovnat," oddechl si lodivod Olympie.

Po přestávce však jeho svěřenci znovu ovládli hru a přidali další tři branky. „Druhý poločas už byl zase v naší režii," přibližuje Peterka.

Nové Sedlo si po domácí výhře nad Toužimí přivezlo tři body i z Nejdku. „Soupeřem nám bylo velmi mladé a dobře fungující mužstvo, které však doplatilo na nezkušenost. Body jsou to zlaté, ale pokud budeme tak laxní a nebudeme dodržovat taktické pokyny, může se nám to v dalších zápasech vymstít," uvedl k utkání na hřišti nováčka soutěže trenér Baníku Union Stanislav Suchý.

Před vlastními fanoušky se chce Nové Sedlo proti dosavadnímu lídru přeboru vytáhnout a do třetice zvítězit. „Budeme chtít vyhrát a ukončit jejich sérii a naši naopak prodloužit," má jasno Suchý.

Namlsaní hosté však nebudou právě snadný soupeř. Dosavadní bilance Březové hovoří za vše. Pět zápasů, pět výher. Přesto jedou hosté na půdu Baníku Union s respektem. „Nové Sedlo je jeden z těžších soupeřů. Jeho kvalita je velká, mají velmi zkušené hráče. Půjdeme do zápasu znovu s pokorou. Budeme se ale snažit urvat nějaký bodík," slibuje březovský trenér Petr Peterka.

Utkání v Novém Sedle začíná v sobotu v 16.30 hodin, již v 15 hodin nastoupí k derby také Lomnice, která v Habartově hostí Citice.