Domácí rudí ďáblové ve svých slušivých celočervených dresech vlítli do zápasu jako uragán. Už v 7. minutě přišel centr do pokutového území hostí, kde se nejlépe zorientoval mladý Bedřich Rychna, který pohotovou ranou zblízka posunul Baník do vedení 1:0. Tentýž hráč Nového Sedla se pět minut nato zjevil v další brankové příležitosti, jenže z gólovky jako hrom přestřelil. Stejně se vedlo i Jozovi, který z trestňáku v 25. vypálil vysoko nad.

Mezitím domácí brankář Pelech zmařil šanci Škodovi, po půlhodině hry však přišly dobré minuty hostí.

Dělovku Vůjtěcha zpoza vápna srazil tělem Kaňok a další pumelici Honzy Vůjtěcha po přetaženém centru Škody reflexivně zneškodnil Tomáš Pelech, který svoji svatyni uchránil od pohromy. A rušné chvíle zápasu pokračovaly.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hrálo se nahoru dolů. Radek Kaňok prudkou střelou z dálky napálil tyč březovské branky, další dělovku téhož hráče gólman hostí Tomáš Starý bravurně zneškodnil. Hosté kontrovali, tvrdé střely Škody a Josipa Eliáše ke gólovému efektu nevedly, hlavičku mladého Petra Peterky k bližší tyči zneškodnil tygřím skokem brankář Pelech. Po jeho dlouhém výkopu pálil Kaňok a po něm i Váša, oba neúspěšně.

Domácím se vydařil také nástup do 2. poločasu. Po rohovém kopu zprava se ve spletité situaci dostal k míči Pepa Vican a ranou zblízka zvýšil v 50. na nadějných 2:0.

Sérií střídání i žlutých karet na obou stranách se hra na nějaký čas rozdrobila, druhá část 2. půle už znovu nabrala na dramatičnosti. Více nebezpečnější však začínali být hosté. Po těžké střele domácího Kaňoka a gólovce Macáka, kterou Starý zneškodnil, pak už pálili hlavně „olympionici" z Březové.

Hlavička Kašpara a střela Váši letěly těsně nad, Sedlo však dobře bránilo. V 85. vypustil přízemní pumelici Vůjtěch, Pelech s vypětím všech sil však tenhle projektil vyrazil. Tři minuty před koncem utkání hosté snížili.

K další prudké střele z dálky se odhodlal střídající Pavel Neumann a jeho přesná rána do dolního kouta branky přinesla v 87. snížení na kontaktních 2:1.

Závěrečné drama přineslo i šanci hostí na vyrovnání. V již nastaveném čase po centru beka Davida Peterky mířila gólová hlavička Kašpara pod břevno, ale Pelech mrštným skokem stihl míč vyrazit.

Do otevřené obrany hostí, kteří už hráli vabank, poslal Sattler kolmicí do brejku Kovaříka, ten však ranou po zemi zamířil o malý kousek vedle.

Pískal se konec. Sedlo, jež vyválčilo svoji čtvrtou výhru, tak utnulo skvělou sérii Březové, které tak uštědřilo její první porážku této sezony.

BU Nové Sedlo  - Olympie Březová 2:1 (1:0).

Branky:7. Rychna, 50. Vican 87. Neumann.Rozhodčí:Šmat Hyčka, Tichota. DS Fibrich.ŽK:2:3 (84. Sattler, 90. Kaňok 25. Váša, 68. Chmelenský, 70. Neumann).Diváci:100.

N. Sedlo:Pelech-  Karásek, Kubelka (71. Sattler), Vican, M. Müller -Macák (90. Vostrý), Werner, Kaňok, Rychna Lakatoš (59. Kovařík), Joza. Připraveni F. Škarda a R. Rychna. Trenér Stanislav Suchý, asistent Tomáš Hejl.

Březová:Starý-  David Peterka, Borák, Eliáš Petr Peterka, Vůjtěch, Chmelenský, Váša, Kašpar Živný (46. Neumann), Škoda (65. M. Tišl). Připraveni Pavel Peterka a P. Veverka. Trenér Petr Peterka st., asistenti Bubanec a Mazan.

Autor: Josef Mihalík