Přes hodinu boj, ale nakonec tři body. Taková je stručná charakteristika druholigového utkání mezi Baníkem Sokolov a Ústím nad Labem, které domácí nakonec vyhráli 2:1. Důležité tři body Baníku zařídil podruhé v sezoně Brazilec Costa, byť šel na trávník po hodině hry. Dal dva parádní góly a v nastavení ještě stihl zahodit penaltu.
„Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme ho prohráli v závěru utkání,“ litoval po zápase trenér Ústí Vladimír Lacina. Ten zápas viděl jako vyrovnaný a radost mu udělal výkon sokolovského hráče Martina Bočka v dresu severočechů. „Do utkání šel nažhavený, dal také gól a podal velice dobrý výkon. Jenže nakonec jsme po chybách o body přišli,“ dodal trenér. Kromě neúspěchu jej zarmoutilo i těžké zranění obránce Stárka. „Má nadvakrát zlomenou holenní a lýtkovou kost,“ uvedl Lacina.
Samozřejmě daleko spokojenejší byl domácí trenér Oldřich Abrhám. „Prožili jsme další těžké utkání. Těžké bylo v tom, že šlo o šest bodů, nás v posledních zápasech opustilo štěstí, nedávali jsme šance a hráči si tak méně věřili,“ přiznal kouč Baníku. Fotbalovou nudu nakonec ale zvedli střídající hráči. Po hodině hry hostující Boček a na straně domácích Brazilec Fernando Costa.
Právě snědý technik přišel na hřiště jako útočník a důvěru svému trenérovi splatil měrou nejvyšší. „Musím tohoto hráče trochu vyzdvihnout. Costa šel na hřiště s tím, že chce přesvědčit veřejnost, mě i vedení klubu, že patří do základní sestavy. On to vzal za správný konec a ukázal nám, že je velký fotbalista,“ chválil Abrhám slávistického hráče.
Trenéra kromě výsledku mohla těšit hra obrany, která patří mezi tři nejlepší v lize. „Tedy až na dvě výjimky. V první půli chyboval Kura a soupeř z toho měl šanci. A po změně stran po nepřesném výkopu Kubáska naší druhou velkou chybu v obraně potrestal gólem Boček. Jinak jsme ale soupeře do ničeho vážného nepustili,“ lebedil si trenér.
Celkově byl kouč spokojený. „Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli. Mluví to o charakteru našeho mužstva,“ dodal Abrhám, jehož svěřenci se další výhrou posunuli na desáté místo.