Tři akce domácích stačily v divizním utkání Baníku v Rakovníku k tomu, aby si připsal na své konto druhou porážku v sezoně.

SK Rakovník - FK Baník Sokolov B 3:0

Úvod zápasu režírovala juniorka a v 6. minutě spálil šanci Jón. Dobře rozjetou juniorku přibrzdila 17. minuta, kdy po standardce domácích letěl míč z levé strany na pravou tyč branky, tam bez problémů hlavičkoval domácí Majer a přehodil brankáře Bertelmana 1:0. Juniorka pokračovala se snahou o korekci výsledku. Nejprve střílel ve 24. minutě těsně nad Kopřiva z přímého kopu a pak byl v obrovské šanci Gajdoš, ale hlavičkou brankáře domácích nepřekonal.
Tak přišla 32. minuta a druhá rána pro juniorku. Domácí Majer z podobně náhodné akce přehodil Bertelmana podruhé 2:0. V nastaveném čase prvního poločasu zahrávali domácí přímý kop a než se hráči juniorky vzpamatovali, přišel centr do šestnáctky a tam se proti bránícím hráčům do třetice prosadil Majer a zvýšil již na 3:0. Tak se stalo, že po nepřesné koncovce a chybách baníkovců v obraně, ktřetí hráli a domácí stříleli branky, odchází hráči do kabin za neuvěřitelného stavu 3:0 pro domácí.
Druhý poločas sice začali brejkem domácí, ale Bertelman ho vyřešil a dále už se hrálo podle not juniorky. Ale opět se ukázalo, že kdo nedá branky, nemůže vyhrát. A to platilo i v tomto zápase. Ve 49. minutě výborně střílel skvělý Čada, ale jeho rána mířila jen těsně vedle. V 56. minutě přinesla nacvičenou standardku juniorky, v jejím závěru výborně vystřelil Kopřiva, ale ani on úspěšný nebyl. V 72. minutě po akci Prchala a Kopřivy pálil v dobré pozici Kratochvíl, ale nastřelil bránícího hráče. O tři minuty později se soupeř dostal do nebezpečného brejku, ale závěrečná střela skončila v boční síti. Závěr utkání přinesl jen několik závarů před domácí brankou. Ani zformování řad na 3–4–3, kdy Baník hrál v podstatě na jednu branku, úspěch nepřineslo. V samém závěru byl ještě po hrubém faulu domácích odnesen na nosítkách Nápravník a hosté dohrávali v desíti.
Juniorka si tak vlastní nedisciplinovaností v obranné činnosti připravila krutou porážku. Doufejme, že se mladí hráči z chyb poučí a již příští víkend proti zkušenému týmu Viktorie Jirny odvedou zodpovědnější výkon.
Sestava juniorky: Bertelman – Nápravník, Gajdoš, Vítek, Kopřiva - Kratochvíl, Prchal, Čada, Provazník (58. Vůjtěch ) – Jón (70. Správka), Tuhela (37. Zucker).

„V podstatě domácí dali tři branky z nešancí, možnost zakončit jsme jim vytvořili my sami a jim to tam spadlo. Rozhodly individuální chyby u všech tří gólů,“ popsal trenér Oldřich Abrhám nedostatky.
Celkově ale Baník předvedl solidní fotbal. „Kolektivní výkon byl dobrý, v zápase jsme měli více ze hry, diktovali jsme tempo a byli aktivnější. Jenže soupeř měl více štěstí,“ shrnul kouč rozdíl mezi mužstvy.
Branky do sítě Bertelmana padaly pouze po chybách. „Škoda je právě to, že se jim dalo předejít, kdyby hráči byli v danou dobu na určených prostorech nebo dodržely nějaké herní návyky, jako třeba odehrání balonu z vápna při všech gólech,“ zlobil se Abrhám.
Jeho svěřenci měli naopak v koncovce smůlu. „Už na začátku jsme měli vyloženou příležitost, ve druhém poločase jsme si vypracovali tři nebo čtyři gólovky, ale buď jsme nastřelili brankáře nebo to šlo o kousek vedle. To štěstí jako Rakovník jsme prostě neměli,“ dodal k utkání sokolovský trenér.
Další zápas hrají baníkovci v neděli doma, kdy od 17 hodin přivítají Viktorii Jirny