Porážku 1:0 si ze hřiště Opavy přivezli fotbalisté Baníku Sokolov, kteří před utkáním měnili trenéra. Nový kouč Oldřich Abrhám pozměnil sestavu a na Slezsko si jel pro bod.
„Myslím si, že při troše štěstí jsme si bod odvézt mohli. Hráči plnili co jsem po nich chtěl, hráli organizovaně a kvalitně v defenzívě. Proto v nás převládá pocit hořkosti a také trochu ukřivdění,“ naráží bývalý trenér mládeže v Příbrami na to, na čí stranu byli rozhodčí přikloněni více.
„Opava od začátku potvrdila svou kvalitu a měla mírnou převahu. Opticky měla více ze hry, ale kromě jednoho břevna ze standardky si šanci nevypracovala,“ popsal poločas Abrhám. Naopak do vedení mohl jít Baník. „Vyloženou šanci měl v 5. minutě Šorfa, kdy šel sám na bránu,“ vrátil se trenér k největší možnosti Sokolova v první půli.
Po změně stran Opava přidala a byla o něco aktivnější. „Její tlak se stupňoval, ale kromě dvou akcí, po kterých nastřelila další břevna, jsem žádné šance Opavy neviděl,“ podotkl trenér.
Přesto se Slezané dočkali branky, když se z přímého kopu trefil Barteska. „Kopal to takových třicet metrů od brány. Kubásek si na míč sice sáhnul, ale ten stejně skončil za tyčkou,“ popsal rozhodující moment Abrhám. Sám bývalý gólman divizních Hořovic si však myslí, že se střela dala chytat. „Kubásek při ní asi nebyl pozorný. Osobně si myslím, že by jí chytat měl. Na druhou stranu nás ale zase podržel, když pak v průběhu zápasu chytil jednu nebo dvě domácí šance,“ chválil trenér sokolovskou jedničku.
V závěru mohl vyrovnat střídající útočník Mlika. „Ten šel ze strany sám na bránu, ale ani on góla nedal. Je to ale pryč a my se musíme pořádně připravit na sobotu, kdy přijede HFK Olomouc,“ dodal po utkání trenér Abrhám.