V sobotním utkání 11. kola druhé fotbalové ligy hostí FK Baník Sokolov celek Vysočiny Jihlava. Trenér domácího celku Oldřich Abrhám ví, že ho čeká těžký zápas.
Na soupeře se Baník také v týdnu připravoval. „Jihlava hraje zcela atypickým defenzivním stylem, který jsem neviděl ani u jednoho mužstva z Gambrinus ligy. Ani ve druhé či třetí lize takto nikdo nehraje,“ povšiml si trenér. Síla klubu z Vysočiny je v obranné, ale i útočné hře. „Vzadu hrají totálně na nulu a naopak vepředu mají podle mě ligového hráče Simra, dále střelce Faldynu anebo také Bauera. To jsou všechno hráči, kteří umí s balonem a budou nebezpeční,“ varuje Abrhám před sílou zítřejšího soupeře.
Právě útočné duo Simr – Faldyna nastřílelo dohromady deset branek. Prvně jmenovaný, který je v Jihlavě na hostování z Brna, skóroval letos už šestkrát, a loňský nejlepší střelec druhé ligy Faldyna se radoval ze čtyř branek.
„Samozřejmě se na tyto hráče připravujeme. Hodně času jsme v tréninku věnovali útočné, ale také obranné hře. Hráče na ně určitě upozorníme, ale jedna věc je ta, že se to hráčům před utkáním řekce a poradí se jim, a druhá věc je jak se to vyvine při zápase,“ podotkl sokolovský trenér.
Ten také v týdnu řešil několik otazníků nad startem hráčů. „Obránce Kura se stále dostává z chřipky, dále měl určité problémy s bokem Mach, skřípl si nerv a nevíme, zda se dá do utkání dohromady. A aby toho nebylo málo, tak má problémy s nohou Šorfa,“ vyjmenoval trenér výčet možných absencí sokolovských fotbalistů pro duel s Jihlavou. „Také několik dalších hráčů má drobné šrámy,“ dodal Abrhám.
Přesto se Baník bude snažit herně navázat na předchozí domácí duel s 1. HFK Olomouc. Zajímavostí je, žev sobotuv 10.15 hodin na Baníku hraje aktuálně desátý celek ligy s devátým.