Tři branky inkasovali fotbalisté Baníku Sokolov v neděli v podvečer na hřišti Hradce Králové. Až v nastaveném čase se trefil Salák, ale jen zmírnil porážku na 3:1.
Baníkovci zápas nezačali vůbec dobře. „Utkání ovlivnila velice rychlá branka. Stalo se tak přesně to, co jsme nechtěli a na co jsme hráče připravovali. Vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu a pokoušet se vyrážet do vhodných prostorů k brejkům,“ prozradil původní plán trenér Baníku Oldřich Abrhám. Jenže po půlhodině hry bylo prakticky po zápase.
„Při prvním gólu udělalo chybu hned několik hráčů za sebou. To se ale v soutěži, jako je druhá liga prostě nesmí stávat,“ zlobil se Abrhám. „Branka soupeře nakopla, dostal tím jistotu a věřil si. Po dalších dvaceti minutách jsme dostali další laciný gól, při kterém chybovali dva naši hráči,“ kritizoval trenér situaci při rohovém kopu. A třetí gól Munstera byl jen pomyslným hřebíčkem do sokolovské rakve.
Baník přitom mohl pomýšlet na daleko příznivější výsledek. „Za stavu 1:0 šel sám na brankáře Costa, jenže se ukvapil a místo aby šel do šestnáctky, tak z hranice vápna střílel, ale trefil to vedle,“ popsal detailně trenér tutovku jinak skvěle hrajícího Brazilce v dresu Baníku.
Po změně stran se za stavu 3:0 už dvanáct stovek diváků příliš kvalitní podívané nedočkali. Kromě nastřeleného břevna Costy se do gólovky dostal až v závěru Salák, ale jen zmírnil prohru. „Pokud hodnotím zápas z herní stránky, tak jsme měli chvílemi pasáže, ve kterých jsme byli lepší než Hradec. Jenže v utkání rozhodly individuální chyby, které by se ve druhé lize opravdu stávat neměly,“ přiznal sokolovský trenér.