Výhrou 2:0 nad Vítkovicemi se fotbalisté Baníku Sokolov posunuli na klidnější deváté místo, kde přezimují do března. Zápas na velice těžké terénu, hraničícím s neregulérností, rozhodly standardní situace.
Právě první gól domácí nakopl. „Pro nás to byla velice přísná penalta, o které si myslím své. Domácí se pak chytili a hráli. Pro nás je škoda, že Prohászka neproměnil jasnou příležitost na 1:1. To byl zlom,“ myslí si trenér Vítkovic Alois Grussmann.
Po změně stran se Baník uklidnil druhým gólem z nacvičené standardky, kterou zahrává již od trenéra Pulpita. „To byl krásný gól, kterému ale chybou pomohl Baláž. Tak zkušený hráč a nechal hráče neobsazeného,“ kroutil hlavou Grussmann.
Ten tak po podzimní části nemohl být spokojený. „Chtěli jsme mít více bodů. Utkání v Sokolově bylo o bojovnosti a nasazení. Jak se takhle hraje Baník ukázal, makal a jezdil jak se má. Utkání pak bylo o prvním gólu, což je psychologický moment, který utkání často rozhoduje. Soupeři k výhře i výkonu samozřejmě gratuluji,“ řekl na pozápasové tiskovce bývalý ligový fotbalista.
Značně spokojenější byl domácí trenér Oldřich Abrhám. „Byl to zápas o šest bodů a my ho zvládli i přesto, že jsme před utkáním řešili řadu problémů,“ naznačuje kouč absence brankáře Kubáska, obránce Kury nebo záložníka Macha. Navíc Čada celý týden netrénoval a po půlhodině hry se vlastní vinou zranil aktivní Bauer.
„Nebyli jsme tak v optimální pozici. Hráče jsme ale motivovali a připravili dobře. Soupeř jsme nutili k chybám, obsazovali jsme je, byli jsme bojovnější. To rozhodlo o naší zasloužené výhře,“ myslí si trenér Baníku.
Svým výkonem v brance zaujal druhým rokem dvojka Jiří Bertelman. „Jirka nás podržel a ukázal, že chytat umí. S odstupem času si myslím, že měl dostat příležitost už několik zápasů zpátky,“ chválil kouč brankáře, který v utkání neudělal ani jednu chybu a svůj týmpodržel jistými zákroky.
Další z řady, který zaujal slušným výkonem byl na pozici pravého beka Michal Habai. „Na tento post je to perspektivní hráč, který umí podpořit útok,“ charakterizoval Abrhám hráče, kterého však diváci vídají především v útoku.
Tam ale opět řádil Brazilec Fernando Michel Costa. I na sněhu a kluzském terénu se totiž pohyboval lehkonoze a diváky bavil technickými kousky. „Rozhodl jsem se až před utkání, že bude hrát v útoku. Tak je totiž v naší situaci jeho místo a Costa nám opět prokázal, že je vynikajícím fotbalistou, který má ligové parametry,“ radoval se trenér z výkonu hráče Slavie.