Autor: Josef Mihalík

Duel celků z opačných pólů tabulky krajského přeboru vyzněl jednoznačně ve prospěch vysoce favorizované Olympie Březová, která sestřelila Lokádu z Karlových Varů vysoko 8:1. Devět gólů, každý jiný. A dva zkompletované hattricky v závěru utkání, v němž jasně dominovala Březová.

Byl to nerovný souboj, osm inkasovaných gólů je moc. Ale Olympie byla při chuti, hrála dobře, střílela pěkné branky. A diváci se náramně bavili, taková kanonáda se jen tak nevidí. Přímý souboj aspiranta na titul krajského přeboru se sestupem ohroženým celkem snad ani jinak dopadnout nemohl.

„Máme teď hrozně úzký kádr. Chybějí nám hlavně mladí hráči," zabědoval už před utkáním šéf karlovarské Lokomotivy Petr Janovský. A jedním dechem dodal: „Olympie je nabitá. Dneska to nevidím vůbec dobře, asi tady padneme, jen nechceme hodně vysoko." Bohužel, stalo se. Nálož osmi gólů je až příliš krutým výsledkem. Jenže zastavit dobře rozjetou mašinu bylo hodně složité. A uhlídat komando BS (Bereczký, Svůra), jež dalo dohromady šest gólů, bylo prakticky nemožné.

„Tenhle zápas nám po všech stránkách vyšel. Dali jsme osm gólů a pobavili přítomné diváky," shrnul dění na hřišti tvořivý záložník a kanonýr Olympie Bereczký. Tenhle odchovanec Baníku Sokolov, jenž svého času zkoušel štěstí také v karlovarských Buldocích, teď válí za Březovou. A dobře.

Běžela 5. minuta zápasu, když si tahle střelecká hvězda naběhla na centr Čižnára a pohotovou ranou na 1:0 otevřela vysoký účet tohoto utkání.

Svoji velkou partii rozehrál také druhý ostřelovač Olympie, rovněž odchovanec Baníku Sokolov, Michal Svůra. Ten po půlhodině hry chytrou tečí usměrnil míč po střele „Beryho" do opačného kouta branky, než padal brankář, a zvýšil na 2:0. Poločasové skóre na 3:0 pak přizdobil ve 45. minutě gólem do šatny Šellong, který chvíli předtím nastřelil břevno. Také on začínal s větším fotbalem na Baníku, na tomhle hřišti se tedy všichni tři cítili skutečně jako doma. Březová totiž za své domácí prostředí pro tento zápas zvolila právě novou UMT na Baníku Sokolov. A to jí přineslo štěstí v podobě vysoké výhry.

Ostré a přívětivé jarní sluníčko svítilo tak intenzivně, že i ten umělý trávník na Baníku byl hned veselejší i zelenější zároveň. A oba celky přispívaly k dobré pohodě diváků také ve druhé části zápasu.

Krátce po změně stran zvýšil Bereczký z pokutového kopu svým druhým gólem na 4:0 a další z někdejších baníkovců Elijáš pak hlavičkou do šibenice upravil stav zápasu na 5:0. A góly padaly dál.

V 69. a 72. minutě přidal Svůra své další branky a tím zkompletoval svůj pěkný hattrick. Bereczký si svoji třetí přesnou trefu na 8:0 schoval na 78. minutu, kdy také on uzavřel svůj třígólový úspěch. Tohle utkání mělo jednoznačný průběh. Březovští olympionici zatlačili a dosunuli karlovarské železničáře na slepou kolej. Lokotce došla pára, ale v závěru přišel její pozdní finiš. V 86. minutě se řítil sám na brankáře Riedl, ale zamířil vedle. Minutu před koncem pak z úniku a nezištné přihrávky Kotrly přece jen skóroval Jílek a korigoval na konečných 8:1. Březová kralovala, tenhle výsledek odpovídá průběhu hry i momentálnímu rozdílu ve výkonnosti obou mužstev. Jinak ten mač dopadnout snad ani nemohl.

„Větší kvalita byla na straně domácích hráčů," uznal a ocenil dobrý výkon Olympie lodivod Lokotky Jankovský. „Nás teď čekají zápasy pravdy s výkonnostně srovnatelnými soupeři a v těchhle duelech budeme chtít uspět. Jiná cesta k záchraně krajského přeboru ani nevede," ví a burcuje své hráče do rozhodujících bojů sezony šéf Lokády Petr Jankovský.

A co dodat závěrem? Snad jen to, že na rušné momenty i spoustu pěkných gólů se vyplatí zajít také na zápasy krajského přeboru. A právě se rozbíhající jarní sezona k návštěvě krajských soutěží teď přímo vybízí.