Notně k tomu přispělo víkendové pohodové vítězství v karlovarském derby s Nejdkem, které Ostrováci vyhráli jednoznačně 7:0, a to ještě soupeře gólově šetřili, když neproměnili hromadu brankových příležitostí. „Nejdek poslední čtyři utkání vyhrál, takže jsme očekávali vyrovnané utkání. Navíc to bylo okresní derby, ve kterém je určitá rivalita. Jsem rád, že jsme domácí utkání opět zvládli. Tentokrát nám chyběl zkušený Zbyněk Vondráček, takže jsme si mohli vyzkoušet také variantu bez něj,“ poukázal ostrovský trenér Ivan Filip.

Opomenout nelze ani zaváhání Lomnice, která počtvrté v řadě vybouchla, tentokrát na půdě Toužimi, čímž nasměrovala Ostrov do divizní soutěže.

Jenže opravdu zůstalo jen u očekávání. Od úvodní minuty se valil na branku Nejdku jeden útok za druhým a hosté mohli být rádi, že ukazatel skóre ukazoval po první půli pouze 0:3 v jejich neprospěch.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, škoda jen, že jsme nedokázali brankově zúročit více gólových příležitostí, ale na druhou stranu, i přesto nás Nejdek dokázal několikrát pozlobit, když svou kvalitu měli zejména jeho útočníci,“ chválil útočníky soupeře Filip.

Po změně stran spustil Ostrov před necelými třemi stovkami diváků gólový koncert, který se nakonec navýšil na konečné skóre 7:0.

„Ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali, ale taktéž nás párkrát pozlobil, ale nakonec z toho bylo další hodně cenné vítězství. Své první utkání za áčko v útoku poprvé odehrál Tomáš Bahleda a hrál velice dobře. Tomáš má zkušenosti z vyšší soutěže, je to střelec, který dokáže rozhodnout utkání nebo připravit šance,“ upozorňoval Filip.

Ostrov si tak v jedenáctém domácím utkání připsal na své konto jedenácté vítězství, k tomu přihodil jako bonus skvělé skóre 77:3. Po vítězství zamířil zrak Ostrováků do Toužimi, kde se představila Lomnice. Ta překvapivě padla a Ostrov se tak přiblížil divizním branám na rozdíl jednoho bodu.

„Myslím si, že o našem vítězství v krajském přeboru je už rozhodnuto a můžeme tak připravovat mužstvo pro divizní soutěž. Nejdříve ale ještě musíme zachránit naši rezervu v I. A třídě, což je pro nás momentální priorita,“ narážel na hlavní cíl závěru fotbalových soutěží ostrovský trenér.