V rámci letního drilu si měli vystřihnout přípravný zápas s účastníkem ústeckého krajského přeboru Litvínovem. Jenže nehráli. „Až večer v pátek, tedy den před zápasem, nám soupeř volal, že nedorazí,“ smutně poznamenal k neodehranému zápasu ostrovský trenér Ivan Filip.

Fotbalisté Ostrova však nemuseli nijak smutnit. „Místo zápasu jsme absolvovali tréninkovou jednotku, která zahrnovala i fotbal,“ narážel na malou fotbalovou kompenzaci pro svůj tým Filip. Ve středu, tedy 18. července, by si již mohli fotbalisté Ostrova připsat na své konto opravdový zápas.

Soupeřem totiž má být týmu z Krušných hor žatecký Slavoj, taktéž účastník krajského přeboru Ústeckého kraje. „Utkání se odehraje od 18.00 hodin v Květnové, kde se připravujeme celý týden. Co se týče soupeře, tak věřím, že dorazí,“ přeje si Filip.
Ten bude mít k dispozici vesměs kompletní kádr. „Někteří hráči se nám ještě vracejí z dovolené, a měli bychom tedy být v plné síle. Stále jsme na začátku přípravy, i přesto bychom si chtěli vyzkoušet nějaké herní varianty a zapojit do hry co nejvíce hráčů,“ dodal závěrem ostrovský kormidelník.