„Je to špatné. Nepovedlo se nám to. O poločase jsme prohrávali 0:2, řekli jsme si, že začneme hrát jinak, a hned jsme dostali třetí gól. Honili jsme to potom na poslední chvíli, ale to, co se nám povedlo s Táborskem, se teď nepodařilo,“ hodnotil zápas zklamaný Peter Mráz.

Na příznivý výsledek se při třech inkasovaných gólech příliš pomýšlet nedalo. Navíc zápasy Baníku zatím vypadají podobně. „Máme šance, branku nedáme a sami potom inkasujeme strašně laciné góly,“ poukazuje zkušený 32letý obránce Baníku.

Jihomoravané si na západě Čech počínali velmi dobře. „Hráli zodpovědně, ukázali zkušenost. Jsou spolu déle pohromadě, vědí, co mají hrát. Čekali na naši chybu a dvakrát nás v prvním poločase potrestali,“ popisuje Peter Mráz.

V hektickém závěru se domácí snažili alespoň o remízu. „Snížili jsme, ale nebylo nám to vlastně nakonec nic platné, nedali jsme třetí gól. Škoda, ztrácíme body a tím si zbytečně vytváříme sami na sebe tlak,“ pokračuje slovenský bek.

Další cesta hornického celku povede do Prahy, na stadion Viktorie Žižkov. „Musíme tam jednoznačně bodovat, už nám nic jiného nezbývá. Je to osmé kolo, a když se podíváme na tabulku, tak jsme někde na konci. To je špatné,“ říká rozmrzele Mráz.

Co zlepšit? „Určitě nesmíme dostávat tolik gólů a vepředu nějakou šanci proměnit,“ ví dobře sokolovský obránce.

Jak se na zatím nepovedených výsledcích Baníku podepsala velká obměna kádru? „Myslím, že to o tom není, víme, co hrát, ale děláme chyby a soupeř je potrestá.“