„Obě mužstva chtějí hrát slušný kombinační fotbal, to tentokrát bohužel příliš nešlo," posteskl si trenér Moravanů Marek Kalivoda.

Přesto diváci v rámci možností viděli zajímavý zápas a necelé čtyři stovky příznivců se v hledišti určitě nenudily. „Špatný terén vliv na utkání určitě měl, my jsme se s tím vyrovnali malinko lépe," uvedl spokojenější trenér domácího Baníku Aleš Jindra.

Ostatně ten již před zápasem na své svěřence ohledně nepříliš fotbalových podmínek apeloval. „Hráčům jsem řekl, že o vítězství rozhodne to, kdo bude mít větší vůli po výhře. Jsem rád, že i na takovémhle terénu, na kterém míváme občas problémy, jsme dokázali zvítězit," pochvaloval si.

Hlavně první poločas se Baníku vyvedl. „Vlétli jsme na ně, jak jsme chtěli. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, to bylo výborné," líčil stoper Sokolova Zbyněk Vondráček.

Ve druhém poločase už to bylo z domácí strany o poznání horší. „Terén byl ještě obtížnější a asi i ubývaly vzhledem ke konci sezony síly. Nakopávanýma balonama nás soupeř dostal trošku pod tlak, ale zvládli jsme to," oddechl si Vondráček, který byl také autorem první branky Baníku. „Byl to náš klasický roh. Dvořka (Jakub Dvořák) to kopne, dejme tomu, někam na první tyč, já jsem tam od toho, abych to rozbíhal, občas z toho dám branku," vrátil se úspěšný hlavičkář do 22. minuty sobotního utkání.

Terén byl v souboji se Zlínem ještě o poznání horší než v domácím utkání s Opavou. „To každopádně, tam byly dvě louže, teď jich bylo deset, všude samé bláto, samej písek. Kdyby nebyl konec sezony, tak by se asi nehrálo," míní sokolovský stoper.

I s velmi podmáčeným trávníkem se hráči dokázali přes několik zajímavých kreací vcelku vypořádat. „V první půli se na to dalo i koukat, z naší strany to bylo výborné i fotbalově, než se to rozkopalo. Dalo se na tom hrát, důležité jsou tři body," poznamenal Vondráček.

Ve středu čeká sokolovské fotbalisty poslední duel sezony. Na domácím hřišti se představí proti Bohemians 1905. Cíl je jasný. „Chceme vyhrát. Uvidíme, jestli to hřiště dovolí, ale aspoň v první půli chceme něco předvést. Bohemians mají kvalitní mužstvo, postup mají jistý, budou chtít hrát také fotbal. Chceme se ukázat a urvat za každou cenu třetí místo," má jasno Zbyněk Vondráček.

Zápas začíná v 17 hodin a diváci, kteří navštívili zápas se Zlínem, již mají vstupenky v kapse, od klubu je dostali zdarma.