Pro letošek dobojováno. Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov bezprostředně po posledním podzimním utkání s Třincem nastoupili čtrnáctidenní dovolenou. Na začátku prosince se sešli znovu, čekal je již tradiční tréninkový blok, ve kterém si opět vyzkoušeli pro ně trochu netradiční sporty, jako florbal nebo lední hokej. Odehráli také fotbalový zápas proti svým fanouškům. „Chtěli jsme jim tak poděkovat za podporu, myslím, že se z toho stává pěkná tradice,“ poznamenal kouč Aleš Jindra. S tím jsme hovořili v útrobách zimního stadionu v Sokolově po závěrečném boji mezi mantinely, kdy si to rozdali staří proti mladým.

Dnes jste opět vyjel s mužstvem na led, jak se vám hrálo?

Mně se hrálo špatně. Bohužel s rostoucím věkem se ztrácí moje kondice, to se mi sice nelíbí, ale tak to prostě je, s tím se nedá nic dělat (směje se).

Nepočínal jste si ale nejhůře, stejně jako vaši svěřenci. Navíc se zdá, že je hokej vcelku baví…

Myslím, že to mělo vysokou úroveň, kluci to pojali hodně prestižně a dobře jsme si zahráli.

Kdy zahájíte klasickou zimní přípravu?

Znovu se sejdeme 13. ledna. Budeme se připravovat sedm týdnů, což je téměř ideální. Soutěž startuje 8. března, budeme mít dostatek času a budeme ho potřebovat. Chceme se důkladně připravit a zlepšit naši hru, stejně jako postavení v tabulce.

Podzim tedy zřejmě nebyl úplně podle představ…

Já osobně spokojen nejsem. Především umístění jsem si představoval lépe. Bodů máme vcelku dostatek (25 co se podzimu týče, nejvíce v druholigové historii klubu), ke konci podzimu bylo ale minimálně remíz, a tak to stačí až na sedmé místo. Je to lehké zklamání.

Jste ale teprve v polovině sezony, důležitější bude umístění po posledním kole jarní části…

Samozřejmě na druhou stranu, jak se říká, se zajíci počítají až po honu. Minulou sezonu nebyl podzim rovněž optimální. Já věřím, že stejně jako vloni, i tentokrát bude jaro lepší.

Jak zní konkrétní cíl?

Laťku ohledně umístění máme nastavenou vysoko, v posledních dvou sezonách jsme skončili na třetím, respektive čtvrtém místě. Jak jsem ale řekl hráčům v kabině, rád bych hrál o ty nejvyšší příčky.

Co považujete v projevu mužstva za pozitiva?

Mezi klady patří skutečnost, že jsme se stabilizovali ve hře proti slabším týmům, jsme již efektivnější ve hře do plné obrany. Týmy, které jsou, v uvozovkách, slabší, jsme dokázali porážet, ať to byla Vlašim, Pardubice nebo například Bohemka. Nevyšlo to pouze v posledním, ale hodně specifickém utkání s Třincem.

Pojďme se zaměřit na jednotlivce…

Osvědčil se Jakub Dvořák na pozici brankářské jedničky, podával velmi kvalitní výkony. Částečně se nám podařilo v podobě Davida Kobylíka najít dlouhodobě hledaného kreativního záložníka. Povedlo se také obsazení postu levého obránce, kde Lukáš Hrubý, pokud byl k dispozici, podával velmi dobré a stabilní výkony. Částečně se rozehrál také útočník Rostislav Šamánek. Dostal příležitost a vstřelil tři důležité branky. Jsou tam u něj ještě rezervy, ale jeho výkony jsou příslibem do budoucna.

Mužstvo si vybralo menší krizi po vyřazení z poháru v Karlových Varech, jinak většinou podávalo výkony hodné týmu z čela tabulky. Souhlasíte?

Pokud jsme v kompletním složení a dobrém rozpoložení a nemáme psychickou deku jako po zmíněném pohárovém zápase, tak jsme silní.

Kde jsou největší rezervy týmu?

Mezi zápory patří málo vstřelených branek, pouze šestnáct to je hodně málo. Nedokázali jsme se prosadit na hřištích kvalitních týmů, v Hradci a Táborsku, kde jsme hráli opravdu dobrý fotbal, soupeře jsme přehrávali, ale nedokázali jsme to zúročit.

V čem byla chyba?

Nedokázali jsme vstřelit branku. Bylo to i výpadkem formy útočníka Milana Jurdíka.

Ten ze Sokolova odchází…

Na jaře podával výkony, které byly příslibem i pro podzim. Doufali jsme a očekávali, že se bude dále zlepšovat, ale na podzim vstřelil jen jednu branku. Na začátku soutěže to bylo z jeho strany herně slušné, potom ale zažil výkonnostní propad. Proto u nás nebude pokračovat.