Ihned po skončení podzimních bojů dostali fotbalisté druholigového Baníku Sokolov čtrnáctidenní volno. Poté je však již čekal lehčí dvoutýdenní blok, který zakončili v pátek. „Hráče jsme po psychicky a fyzicky náročné polovině sezony nechali odpočinout. Potom jsme už samozřejmě museli najet na nějaký režim, aby doba dovolené nebyla tak dlouhá. Hráči si ji užívají, životospráva tam jde trošku stranou, což není nikdy úplně na škodu, tudíž jsme v prvním tréninkovém bloku zvolili nespecifické sporty, jako je florbal, chodili jsme hrát do tělocvičny futsal, došlo i na lední hokej," přibližuje sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

Právě na ledě sokolovského zimního stadionu čekal fotbalisty Baníku poslední předvánoční trénink. „Lední hokej je komplexní sport a hráče přece jen baví. Každý hrál jako malý kluk na rybníku, a když potom hraje na zimním stadionu ve výstroji, tak má možnost si to vyzkoušet jako vrcholový hokejista. Je to spíše zpestření, ale je to dost fyzicky náročné a myslím, že se hráči budou dávat dva dny dohromady," směje se Dreiseitl.

Nešlo však jen o zábavu, vše v tréninkovém procesu má svůj cíl. „Když skončíte sezonu, tak máte za sebou dvě stě tréninků, svaly a šlachy si potřebují postupně odpočinout. Do futsalu a florbalu jsme ale postupně vkládali i prvky celkového zpevňování, na které máme speciální trénink," přidává sokolovský asistent.

Při hraní došlo také na tradiční soupeření, mladí versus staří. „Mladí nás porazili ve florbale, my je zase na oplátku ve futsale a v ledním hokeji. Na série jsme vyhráli 3:2, takže my starší jsme určitě spokojení a mladí si to večer pěkně zaplatí," pošklebuje se Dreiseitl. V režii „mladých" tak měl být páteční rozlučkový večírek, kam přišli i s manželkami a přítelkyněmi, poté se již všichni rozjeli do svých domovů. Znovu se hráči sejdou až 9. ledna. „Je zbytečné začínat přípravu hned na začátku ledna, když soutěž startuje až v březnu. Na přípravu nám stačí sedm osm týdnů," vysvětluje asistent trenéra Aleše Jindry.

Borcům se mezi sokolovskými mantinely nedala upřít snaha. Někteří byli nakonec rádi, že hokej přežili ve zdraví, jiní si ale počínali na ledě suverénně. „Jirka Mlika dříve hokej hrál, takže tam jsou vidět návyky, David Vaněček (starší), tomu jdou všechny kolektivní sporty, má cit pro balon i pro puk, i celkově má kombinační schopnosti. Patří navíc k těm starším hráčům, kteří, jak jsem říkal, chodili hrát vedle fotbalu v zimě i hokej někam třeba na rybník. To už ti mladí samozřejmě moc neznají, i když Vojta Machek předváděl také dobré výkony, stejně tak Jindra Pachta, ale nechtěl bych na někoho zapomenout," zamýšlí se Dreiseitl, který na ledě patřil také k těm jistějším hráčům.

„Asi před dvěma měsíci jsem začal hrát, protože už mám v pořádku kolena, se kterými jsem měl dlouhodobé problémy, tak teď hraju za Kynšperk regionální soutěž. Vesměs jsem ale rybníkář, takže si zvykám i na souboje u mantinelů, které v Kynšperském poháru jsou. Najel jsem ale zase na nějaký režim, který jsem měl, když jsem hrál fotbal, to mi chybělo," uzavírá Jiří Dreiseitl sondu mezi sokolovské fotbalisty.