Nový ročník druhé fotbalové ligy odstartoval. Mezi šestnáctkou týmů nechybí FK Baník Sokolov, již posedmé v řadě. Přitom na konci loňské sezony nebyl hornický klub daleko od postupu do Gambrinus ligy, ze třetího místa se však nakonec mezi českou elitu nedostal. „Byla to pro nás zajímavá příležitost. Ligové shromáždění v podstatě rozhodovalo o tom, zda povolí klubům, které nesplňují podmínky soutěže, hrát mimo svůj stadion. O to usilovalo Ústí nad Labem, ale většinou klubů to bylo zamítnuto. My jsme o této možnosti, abychom hráli v Plzni, Teplicích nebo Praze, vůbec neuvažovali," vysvětluje sportovní ředitel FK Baník Sokolov, proč Baník o první ligu nakonec neusiloval.

Přitom na začátku jednání to bylo jinak. „Uvažovali jsme pouze o tom, jestli by nebyla možná výjimka a hráli jsme na domácím stadionu a postupně vybudovali parametry pro Gambrinus ligu. Po jednáních se zástupci FACR jsme jednoznačně dospěli k názoru, že by se nutné úpravy do startu nového ročníku nestihly, přestože jsme měli do poslední chvíle velký zájem postoupit," pokračuje Hejret.

V Sokolově ale zdá se boj o nejvyšší soutěž ještě úplně nevzdávají. Ke splnění podmínek potřebují ale hned tři věci, umělé osvětlení, vyhřívaný trávník a dostatečný počet sedaček. „Chceme jít postupnými kroky. Prvním je vybudování vyhřívaného trávníku. V podstatě již proběhla první jednání, abychom mohli příští rok začít s rekonstrukcí," potvrzuje sportovní ředitel klubu.

Navíc ze zbylých dvou požadavků by mohl FAČR slevit. „Vznikla komise, jíž jsem členem, která má cíl, aby měly kluby dopředu oficiálně dané podmínky, které ten rok musí splňovat. Co se týče sedaček, věřím, že FAČR půjde do nějaké výjimky a podobné to může být, co se týče osvětlení," míní Hejret.