Potřetí za sebou se fotbalisté Baníku Sokolov radovali z vítězství. V sobotu dopoledne si doma za deštivého počasí poradili se zachraňujícím se Třincem 2:1, i když po půli prohrávali o jednu branku.
Výhru ale nakonec zařídil střídající útočník Jiří Mlika. Ten Mlika, který byl před pár koly kritizován za to, že jeho střelecká bilance v lize je nulová. „Já věřím, že trenérovi dokážu, že do základu patřím,“ doufá šťastný střelec.
Šťastný byl po utkání samozřejmě i trenér Martin Pulpit, i když zejména po prvním poločase neměl moc důvodů ke spokojenosti. „S hrou v první půli nemohu být spokojený. Hráče jsem před utkáním nabádal, že nás čeká těžký soupeř hrající o udržení ve druhé lize. Jenže my jsme poločas nezvládli,“ kritizoval sokolovský kouč hru svých svěřenců. Důvody nepříliš povedené pětačtyřicetiminutovky také našel. „Místo toho, abysme soupeře donutili otevřít hru jsme hned na začátku zápasu inkasovali. Pak jsme zápas nezvládali takticky, křídla nám nedržela lajnu a tlačila se doprostřed,“ všiml si Pulpit.
Ten nebyl spokojený s hrou mladých záložníků. „Tentokrát nám nezahráli Čada s Jiráčkem, což jsou středoví soubojoví hráči. Ti prohrávali velké množství osobních soubojů,“ zlobil se trenér.
Zlepšení přišlo až ve druhém poločase. „Po důraznější domluvě v kabině se naše hra opravdu relativně zlepšila, i když soupeř dál hrál organizovaně a bojovně. Jenže nám vyšly podruhé za sebou standardní situace,“ chválil si Pulpit stejně jako po vítězném utkání v Hlučíně.
„Jsem rád, že mužstvo nakonec utkání zvládlo a potvrdilo výsledek z Hlučína. Jinak by ty tři body odtud přivezené ztratily svou cenu,“ je si vědom kouč. Za výhru děkoval i Mlikovi, který během jara vypadl ze základní sestavy. „Mlika ukázal, že když na sobě bude makat tak bude branky střílet v každé soutěži, klidně i v první lize,“ pochválil Pulpit autora gólů.
Utkání pak nakonec shnul takto: „Bylo to takové dobívání. Soupeř by si za předvedenou bojovnost možná bod zasloužil, ale na druhou stranu fotbal se hraje pro diváky a Třinec za zápas vystřelil jednou na bránu. Remíza by pak pro nás byla dost krutá,“ nebral si servítky Pulpit.
To značně rozladěný trenér poraženého Třince Miroslav Čopjak byl oproti Pulpitovi v hodnocení velmi strohý. „Já defakto nemám co hodnotit. Dvě standardky, dva góly, konec. Víc k tomu nemám co říct, analýza se lépe bude dělat mému sokolovskému kolegovy,“ odsekl trenér, který na lavičku Třince usedl teprve nedávno po angažmá v Polsku a nahradil tak odvolaného Pavla Hajného.