Necelý rok vydržel trenér Martin Pulpit na lavičce druholigových fotbalistů Baníku Sokolov.V pondělíse s mužstvem i fanoušky loučí. Derniérou mu bude utkání 29. kola II. fotbalové ligy, ve kterém baníkovci od 17.30 hodin hostí Jihlavu, čtvrtý celek tabulky.
Po dvanácti letech trénování se Pulpit dočkal prvoligové šance. „Celou tu dobu jsem přesvědčoval, že na to opravdu mám. Nikdy jsem jako hráč nehrál ligové soutěže, tak jsem to měl jako trenér o něco složitější. Ale vsadil jsem na pracovitost a tvrdý trénink. Fotbalu jsem oddaný a vyžaduji profesionalitu,“ vzkazuje trenér do Olomouce.
Na Hanácku asi fandové čekali o něco známější jméno. „My si ale za svou volbou stojíme, chtěli jsme mladého a progresivního trenéra,“ reagoval olomoucký šéf Jaromír Gajda. Také není tajemstvím, že vedení Sigmy jako prvního kouče lanařilo končícího trenéra Liberce Vítězslava Lavičku. Ten ale nabídku odmítl a šanci dostal druhý na seznamu, Martin Pulpit.
Ale i kdyby Lavička nakonec Olomouci kývl, Pulpit by po sezoně v Sokolově stejně skončil. „Pan Pulpit byl v kontaktu s Příbramí, která o něj usilovala,“ potvrdil sportovní manažer Baníku Adolf Šádek, že si sokolovský trenér nechával otevřená vrátka. Neunáhlil se, vyčkával a odměnou mu je angažmá v Gambrinus lize. „Vždycky jsem měl ambice trénovat v první lize a později třeba tým v Itálii. Ale že začnu tuto pouť v Olomouci jsem vážně nikdy netušil,“ přiznal Pulpit. Nabídky si ale váží. „Pro mě je to čest. Olomouc je fotbalové město s tradicí,“ uznale přikyvoval Pulpit, který na Sigmě nahradil vyhozeného Vlastimila Petrželu. Paradoxně odvolanému kouči Olomouce se styl trénování Pulpita velmi zamlouvá…
Prakticky už současný trenér Olomouce by se chtěl se sokolovských publikem rozloučit vítězstvím. „Podpora diváků mi bude chybět. Sokolov má na druholigové poměry velice slušné návštěvy,“ vysekl Pulpit poklonu fandům sokolovské kopané, které by chtěl na poslední domácí utkání pozvat.