Domácí jarní série neporazitelnosti ve druhé lize Baníku Sokolov stále trvá. Bod si odvezla Čáslav, která na Baníku uhrála remízu 1:1, kterou zařídil útočník Koukal.
S výsledkem byl hostující kouč Luboš Zákostelský velmi spokojený. „Věděli jsme, že to tu budeme mít těžké. Navíc teď máme herní útlum. Narazili jsme na těžkého soupeře a druhý poločas se vlastně nedostali z půlky,“ popsal výstižně průběh utkání Zákostelský. Nakonec ale slavil bod. „Hráčům kladu na srdce, že když se nedaří fotbalově, tak musí bojovat. A právě za tu bojovnost si bod zasloužíme, i když domácí měli převahu a řadu šancí. Ale i takový je někdy fotbal, já jsem za ten bod moc rád. Do konce máme ještě tři utkání a věřím, že se ještě zvedneme,“ dodal čáslavský trenér.
To jeho kolega, domácí lodivod Martin Pulpit, tak spokojený nebyl. „Jsem zklamaný kvůli divákům, protože přijel sem soupeř ze středu tabulky, který mohl hrát fotbal, tlačit se dopředu a očekával jsem podobný duel jako s Jakubčovicemil. Ale z tohoto pohledu jsem zklamaný, protože Čáslav se zakopala na své polovině a útočně tedy nehrála,“ zlobil se Pulpit nad taktikou hostů. Kromě toho jej rozladily i další věci. „Stejně jako s Třincem nám vůbec nevyšel začátek a inkasovali jsme brzy gól. Od dvacáté minuty jsme si vytvořili určitou územní převahu a druhý poločas už odehráli na polovině soupeře,“ mnul si ruce trenér.
Přesto jej hra jeho svěřenců nepotěšila. „Chyběla nám rozehrávka ze zálohy, Franta Kura utkání nezvládl tak jako v Blšanech. Chyběla nám i finální přihrávka, kterou jsme mysleli že dá Bakeš, ale sami jste viděli jeho výkon. K tomu chyběl i kvalitní centr a náběh,“ našel Pulpit příčiny remízy. Potěšila ho jedině hra obránců. „Vyzdvihnout bych chtěl oba krajní obránce, kteří plnili úlojhu falešných křídel. Takhle má vypadat hra obránců, Dřížďal s Machem naběhali mnoho a mnoho kilometrů a dávali tam dobré centry,“ chválil Pulpit beky.
Bod je pro kouče přesto málo. „Z mého pohledu je to zklamání, měli jsme více ze hry,“ čertil se Pulpit.
V neděli hraje Sokolov ve fantastické atmosféře na Boheminas 1905 a s domácími diváky se Baník rozloučí netradičně v pondělí 11. června od 17.15 hodin proti Jihlavě.