Remízou 0:0 na umělce karlovarských Buldoků začala divizní juniorka Baníku Sokolov zimní přípravné zápasy na fotbalové jaro. Nový trenér baníkovců Stanislav Purkart tak viděl své nové svěřence poprvé v akci a celkově byl spokojený.
„V tomto první utkání jsme chtěli vidět hráče na svých postech. Po osmi tréninkových jednotkách to byla první možnost, aby se nám hráči ukázali,“ řekl bývalý trenér juniorky Viktorie Plzeň nebo právě Buldoků. Podle něho je na čem stavět. „Hráči ukázali na co mají. Výsledek není tak důležitý, ale na druhou stranu je s třetiligovým soupeřem povzbuzením,“ myslí si kouč.
Trenéra potěšilo zejména nasazení a také bojovnost. „Právě to, co by ty mladé kluky mělo zdobit i v mistrovských utkáních,“ dodal spokojený trenér. Ten do sestavy zařadil i hráče z áčka, stopera Hrabáče a útočníka Duchniče. „Jsou tu na zkoušku a touto cestou jsme otestovali co v nich je,“ uvedl Purkart.
Souboj proti svému bývalému týmu v něm prý žádné nostalgie nevyvolal. „Nic zvláštního to se mnou nedělalo a jako každé utkání jsem i toto chtěl vyhrát,“ přiznal trenér.
Karlovarský turnaj pro juniorku pokračuje dalším zápasem v pátek 18. ledna, kdy od 11 hodin na umělce v Drahovicích hrají utkání s ligovým dorostem Viktorie Plzeň.