Fotbalisté Baníku Sokolov si v 16. kole divize sk. B doma poradili s vedoucím týmem soutěže z Teplic. Utkání dvou juniorek se kvůli nepřízni počasí hrálo na baníkovské umělce, což viděl trenér Stanislav Purkart jako výhodu.
„Celou zimu jsme na ní odtrénovali, takže to bylo jistě malé plus,“ přemýšlel spokojený trenér Baníku. Ten si snad ani lepší premiéru na lavičce juniorky ani přát. Jeho mužstvo porazilo vedoucí celek soutěže a úspěšně tak vkročilo do jarních odvetných zápasů. Pro tento zápas sice Purkart postrádal dvojici ze základu, útočníka Čertíka a kapitána Provazníka, kteří odcestovali s druholigovým A týmem do Příbrami. Mužstvu ale vypomohlo vykartované duo z áčka, záložník Petr Jiráček a útočník Jiří Mlika, kteří svými kvalitními výkony přispěli k výhře.
„Oba určitě odvedli to, co jsme od nich očekávali. Přinesli do hry kvalitu a jejich účast na hřišti byla jistě znát,“ chválil sokolovský trenér borce z A týmu. Ale vyzdvihovat jedince by nechtěl. „Myslím si, že jsme podali zodpovědný výkon jako mužstvo. Od první minuty bylo vidět, že chceme toto utkání vyhrát. V prvním poločase to byla taková taktická bitva, klasické čekání na chybu soupeře. My jsme měli územní převahu, ze které ale pramenily pouze nebezpečné střely z vápna,“ zhodnotil trenér Purkart první půli.
Rozhodnutí tak padlo až ve druhém poločase. „Ten už byl oboustranně otevřenější. My jsme šli vůlí za vítězstvím a chytrostí jsme toho také docílili. Mám na mysli zejména druhý gól, který padl po perfektně secvičené standardce,“ pochvaloval si Purkart skvělou akci, která předcházela brance Kopřivy. Ten se v této sezoně trefil už posedmé, ačkoli hraje na kraji obrany. Dalším plusem je i návrat na trávník útočníka Luďka Jóna, který se po zdravotních peripetiích konečně dal do pořádku.
K dalšímu zápasu baníkovci jedou v sobotu na hřiště Nového Boru.