V utkání 18. kola divize sk. B hostív neděliod 15 hodin fotbalisté Baníku Sokolov B mužstvo Brozan. To je zatím na třináctém místě s 16 body, mírným favoritem utkání je sokolovská juniorka, která je jedenáctá s 22 body.
V posledním utkání v Novém Boru se baníkovcům moc nedařilo a z venku si přivezli porážku 1:0. Snahou juniorky ale bude navázat na předchozí domácí duel s béčkem Teplic, které juniorka vyhrála 2:0. „Určitě se nechceme přizpůsobit hře soupeře, ale do utkání půjde s tím hrát tak, jak jsme hráli v zimní přípravě a s Teplicemi,“ hlásá před utkáním trenér juniorky Stanislav Purkart. Takže cíl Baník je jasný. „Doma nemůžeme ztrácet body, chceme vyhrát,“ dal si za cíl kouč juniorky.
Přesto si je vědom, že jeho svěřence čeká těžká zápas. „Brozany jsou houževnatým soupeřem, který potřebuje každý bod. Co víme tak dobře brání a také v útoku hraje solidně,“ vypozoroval Purkart hlavní zbraně soupeře juniorky, který v úvodním jarním kole sice prohrál na hřišti čtvrtého Vltavínu 1:0, ale před týdnem si doma poradil s desátou Libiší 2:1. Zejména pak ligou ostřílený borec Radek Divecký v dresu Brozan budí respekt. „Naposledy hrál stopera. Na divizi je to velice dobrý hráč, dokáže být nebezpečný i v útoku,“ charakterizoval trenér Baníku přednosti bývalého hráče Bohemians, Liberce, Teplic, polského Štětína nebo Příbrami.
Kádr Baníku je pro utkání kompletní. „Všichni hráči jsou zdraví a připraveni na zápas,“ dodal Pukrart stručně ke složení mužstva. Navíc je možné, že juniorce vypomůže nějaký hráč z druholigového áčka. „To hrajeden předtímv Hlučíně. Po utkání rozhodnou trenéři, koho nám třeba pošlou,“ nevzdává se trenér juniorky možnosti, že by sestavu vyztužil borec z áčka.
Utkání se bude na sto procent hrát na baníkovské umělce. „To už jsme věděli po zápase s Teplicemi. Jsme na ni zvyklí a v tom je naše výhoda,“ dodal sokolovský trenér před duelem.