Další těsnou porážku si ze hřiště soupeře přivezla divizní juniorka Baníku Sokolov. Ta totiž podlehla 1:0 na hřišti Litvínova domácímu celku, který nutně potřebuje body k záchraně. Prohra mrzí o to víc, že rozhodující branka přišla osm minut před koncem.

Začátek první půle se Baníku nepovedl. „Chtěli jsme začít aktivně, ale začali jsme úplně naopak. Hráči působili ustrašeně, spíš bránili a směrem dopředu to nebylo ono. Do útoků se zapojovalo málo hráčů. Proto byl soupeř v prvním poločase lepší, měl dvě šance, ale ty vychytal brankář Šourek,“ popsal trenér dějství v první půli.

Proto se hráči nemohli divit, že jim kouč Purkart musel domluvit. „Potom jsme byli ve druhé půli aktivnější, nebezpečnější a měli příležitosti. Ty jsme ale řešili špatně. Naopak rozhodla standardní situace chvíli před koncem, kdy si hráči špatně předali hráče a ten rozhodl,“ popsal Purkart zbytek zápasu.

Venku se tak juniorce zatím nedaří. Brankou ke konci utkání prohrál v Novém Boru a teď i v Litvínově. „Je to jen v hlavách hráčů. Někdy nám chybí větší sebevědomí, kluci pak nechtějí hrát. Ale je to jen o tom si víc věřit. Po domluvě to ve druhé půli šlo a přiblížilo se to našim představám. Ale opakovalo se to samé co v Novém Boru a dostali rozhodující gól,“ litoval sokolovský trenér. Zajímavostí je, že to nebylo na jaře poprvé, kdy Baník ztratil body až ke konci utkání. Po Novém Boru přišel o výhru doma s Brozany a to samé se opakovalo i v neděli na severu Čech.

Co se nepovedlo v Litvínově, budou muset hráči dohnat v neděli doma s Rakovníkem. „Cesta vede přes domácí zápasy, které musíme vyhrávat,“ věří Purkart, že se úspěchy Baníku jistě dostaví.