Divizní juniorka Baníku Sokolov hraje stejně jako druholigové áčko o víkendu doma.V nedělina svém hřišti přivítá mužstvo Rakovníka, které stejně jako poslední soupeř Baníku Litvínov potřebuje body k záchraně v soutěži.
Před týdnem však baníkovci na hřišti Litvínova prohráli 1:0. Něco podobného si však trenér Stanislav Purkart nepřipouští. „Určitě to nebude jednoduchý zápas, Rakovník je náš soused v tabulce. Jenže my hrajeme doma a pokud chceme pomýšlet na lepší umístění tak vyhrávat doma je základ. Cíl je tedy vyhrát a pokud to půjde, tak dobrou hrou zaujmout i diváky,“ přeje si trenéruspět.
Soupeře kouč Baníku zná. „Hrál zimní turnaj ve Varech, takže jsme jej viděli. Herně na tom byl slušně, což potvrdil i na úvod jara, kdy se mu daří. Víme ale o tom, jak na něj zahrát, takže není nějaký přehnaný důvod mít respekt,“ nebojí se Purkart nedělního soupeře.
Co se týče kádru, tak mimo bude určitě Koky. „Je po operaci mandlí,“ poznamenal trenér. A v týdnu měl problémy s lýtkem kapitán Provazník. „Do zápas snad bude fit,“ věří Purkart. Navíc je tu možnost, že juniorce pomohou hráči z áčka. „Více budeme vědět posobotním utkání v lize,“ naznačuje Purkart, že Baníkv divizi vyztuží posily.