Divizní juniorka Baníku Sokolov dokázala v důležitém souboji 20. kola v neděli porazit mužstvo Rakovníka 2:1 a posunula se na desáté místo aktuální tabulky. O výhře Baníku rozhodl pět minut před koncem střídající útočník Čertík.
Necelé tři stovky diváků ale příliš pohledného fotbalu zprvu nevidělo, i když za juniorku nastoupili čtyři hráči z A týmu (brankář Ottmar, záložníci Held a Fleišman a útok Šorfa s Rojkou). „Tentokrát šlo hlavně o body, protože soupeř hrát moc nechtěl. Přijel s destruktivní taktikou a my se jeho hře přizpůsobili,“ poznamenal trenér baníkovců Stanislav Purkart. Zejména první půle nestála za moc. „Sice jsme vedli, ale měl přijít druhý gól. Soupeř by hru otevřel a to by nám vyhovovalo. Takhle hrál zezadu, my jsme se pokoušeli stereotypně o útoky středem hřiště, které ale byly pomalé a bez překvapivé přihrávky za obranu,“ mířil trenér kriticky do vlastních řad.
Až po změně stran to bylo ze strany domácích lepší. „Až pak jsme začali hrát co jsme chtěli. I když soupeř po sporné penaltě vyrovnal, my jsme měli více ze hry. Nastřelili jsme tyč a nakonec jsme vůlí po vítězství rozhodli Čertíkem,“ popsal trenér vývoj zbylých minut utkání. Právě střelec Čertík se do utkání zapojil až ve druhé půli. „Nahradil už o poločase Rojku, který měl problémy se svalem,“ prozradil Purkart dovůd změny.
V sobotu baníkovci zajíždějí na hřiště vedoucího týmu Viktorie Jirny. „To bude úplně jiný zápas. Domácí totiž chtějí tvořit, jelikož mají zkušené mužstvo. Jsem ale přesvědčený, že tam nejedeme bez šancí. Sice Jirny dávají hodně gólů, ale také poměrně často inkasují,“ naznačil kouč Baníku na čem by mohla juniroka Viktorku nachytat.