Divizní juniorka Baníku Sokolov hrajev neděliod 17 hodin na domácím stadionu. Jejím soupeřem bude celek Chomutova.
Před týdnem baníkovci na svém pažitu jen remizovali s Libiší 1:1. Remíza trenéra juniorky Stanislava Purkarta vůbec nepotěšila. „Výsledek nás samozřejmě netěší. Hráli jsme už lépe než předtím s Hazlovem, ale scénář byl podobný. Měli jsme spoustu šancí v první půli, dvakrát nám obránci hostů vykopli míč z brankové čáry a jednou jsme trefili břevno,“ shrnul kouč výčet možností jeho svěřenců.
Baník sice vedl od první minuty, ale vyrovnání přišlo po změně stran z pokutového kopu. „Byla to jediná pořádná akce soupeře, při které jsme hloupě faulovali ve vápně. Jinak Libiš působila odevzdaně, ale my toho nedokázali využít a šance zahazovali,“ vrátil se Purkart k zápasu.
Zítra baníkovce čeká daleko těžší soupeř. Přijede čtvrtý Chomutov, za který hraje několik zkušených hráčů. Například záložník Doksanský (dříve Most nebo K. Vary), Harvatovič (Teplice, Ústí n.L.) nebo útočníci Ilavskij či nejlepší střelec týmu, desetigólový Heřman, který má také zkušenosti z vyšší soutěží. Navíc v týmu hraje několik dalších hráčů, kteří dříve působili v Blšanech.
„Chomutov je fotbalový mančaft, za který hrají zkušení hráči. Naposledy si je pamatuji ještě z působení v Karlových Varech, kdy jsme s nimi v poháru hráli 1:1 a vypadlil na penalty. Je to mužstvo, které se nebojí hrát dopředu. My se budeme snažit využít jeho chyb v defenzivě,“ plánuje trenér Purkart před zítřejším duelem.
Baníku by moc pomohlo připsat si tři body. Chomutov jich na svém kontě má 44, kdežto baníkovci 28. Navíc druholigové áčko hrálo v Jihlavě už v páteka tak se nabízí otázka výpomoci hráčů z A týmu. „Uvidíme, kdo by připadal v úvahu. Pokud to bude možné, mužstvo citelně doplníme,“ přemítá Purkart.