V prvním poločase byl k vidění jednotný obraz. Domácí měli převahu, vážněji však branku „válcířů“ ohrozit nedokázali. „Utkání přineslo očekávaný průběh, nedalo se čekat nic jiného. Dobývali jsme branku soupeře, vytvořili jsme si však pouze náznaky příležitostí,“ stěžoval si kouč Baníku Aleš Jindra.

Naproti tomu hosté ukazovali při svých občasných výpadech tristní řešení, díky němuž zatím na jaře nedokázali vstřelit gól. „Snažili jsme se zahustit prostor, hrát ze zabezpečenější obrany, to se nám dařilo. Nedokážeme ale dohrát do finální fáze rychlé protiútoky, s tím máme problém,“ konstatoval lodivod Frýdku-Místku Milan Duhan.

Po přestávce byl fotbal záživnější. „Vystupňovali jsme tlak, dostali se do šancí,“ popisoval Jindra. Severomoravský val se však domácím překonat nepodařilo. Většina pokusů byla v šestnáctce zblokována, jednou míč proklouzl, ale někde na brankové čáře ho odkopl obránce Cigánek do bezpečí. „Možná to byl gól, hosté měli i štěstí, fotbal je v tomhle někdy krutý, ale tak to prostě je,“ poznamenal sokolovský trenér. „Samozřejmě nápor Sokolova narůstal, bylo to logické,“ doplnil svůj protějšek frýdecko-místecký kouč Duhan.

Jeho svěřenci ale vystrkovali růžky, tentokrát již byli nebezpečnější. První brejk Staška ještě skončil pouze střelou mimo tři tyče. Při druhém v 75. minutě však domácí gólman Dvořák hostujícího útočníka při snaze míč vyškrábnout zasáhl a pískal se pokutový kop. Ten s pomocí tyče proměnil Mozol.

Ve zbytku zápasu se Baník snažil alespoň o vyrovnání. Marně. „Začali jsme se strachovat o výsledek, úplně jsme se zatáhli a umožnili tak domácím vytvářet nebezpečné situace, bohudík to Sokolov nevyužil,“ oddechl si trenér „válcířů“. Za překvapivou výhru musel Milan Duhan své hráče pochválit. „Pro nás to řeší strašně moc, patří jim poděkování za enormní nasazení a snahu,“ uvedl.

Kouč Sokolova Aleš Jindra kroutil nad výsledkem hlavou. „Na jeden gól se strašně nadřeme, pak může přijít takový trest, jaký nakonec přišel. Naši ofenzivní hráči nejsou ve formě, aby byli schopni něco vymyslet.“