Sobotní přímý souboj o čelo tabulky krajského přeboru v Březové vyzněl lépe pro Ostrov, který svůj tříbodový náskok zvýšil na čtyři.

Po smírném výsledku 2:2 přišel na řadu penaltový rozstřel o druhý, důležitý bonusový bod. Ten po dramatické přestřelce 6:7 urval právě lídr tabulky Ostrov, který tak rázně nakročil k postupu do divize. Olympie lídra neporazila, a tak i nadále zůstává v jeho stínu, nyní o čtyři body.

Slušně zaplněný vyletněný stadion Olympie nabízel skvělou diváckou kulisu. Vlajky a bubny fan klubu hostí i hlasité povzbuzování z obou stran, to vše vytvářelo báječnou fotbalovou atmosféru, v níž se hrál dobrý fotbal dvou špičkových celků našeho kraje.

Březová vlétla do zápasu jako uragán a rychlým gólem Čižnára po přihrávce Peterky vedla už ve 2. minutě 1:0. Později se však role obracela, odpověď Ostrova byla velice rázná. Hosté brzy vyrovnali a krátce po změně stran stav otočili a šli do vedení. Byť Olympie v závěru zápasu srovnala, po penaltách bylo více radosti znovu na straně hostí.

Jejich první šťastný okamžik přišel v 16. minutě, kdy po střele Nýbera do břevna vyrovnal opakovanou ranou k tyči Novotný na 1:1 a zápas nabíral grády. Další příležitosti skórovat měli na straně hostí obávaní kanonýři Tolar a Nýber, ale neuspěli. Rychlá hra útočníků hostí často na ofsajdové hraně činila domácím zadákům značné potíže, ale ti se s dravými nájezdy hráčů hostí vždy úspěšně vypořádali.

Po neproměněné šanci domácího Čižnára přišel v úvodu 2. půle druhý gólový úder hostí. Po průniku do pokutového území se dostal míč k Tolarovi, který přesnou ranou otočil skóre ve prospěch hostí gólem na 1:2.

Šanci na vyrovnání měl Bereczký, který po centru Čižnára nastřelil v 60. minutě hlavičkou zblízka jen břevno. Březovští olympionici ale pořádně zabrali a důrazně šli za vyrovnáním. To se jim podařilo po jejich nádherné útočné akci ve šťastné 77. minutě. Na přetažený centr zleva si v roli falešného křídla sběhl pravý záložník David Peterka a vydařenou ranou jesličkami mezi nohama vybíhajícího brankáře vyrovnal na konečných 2:2.

Více gólů už nepadlo, byť na obou stranách bylo k dosažení vítězné branky opravdu blízko. V 87. se blýskl prudkým přímým kopem Novotný, ale brankář Kocourek tuhle přízemní bombu bravurně chytil. Na opačné straně hřiště pak rána Domina zblízka vysoko nad celý ten dramatický remízový zápas zakončila. Nebylo vítěze ani poraženého, a tak se šlo na pokutové kopy, které rozhodly o druhém, bonusovém bodu.

Penaltový rozstřel

Začínala Březová a penalty postupně proměnili Slabyhoudek, Domin, Bereczký, Čižnár, Burkyt a P. Peterka. Za Ostrov vyrovnával Glanc, Luksch, Tolar, Novotný, Rašman a Matoušek. V pořadí třináctou penaltu napálil domácí Šaloun jen do břevna a vzápětí ostrovský Vrba upravil na 6:7.

Autor: Josef Mihalík