V 21. kole krajského přeboru na sebe narazily vedoucí celky soutěže. Druhý Chodov v sobotu doma hostil první Toužim. Ve šlágru jara Chodováci zvládli veledůležitý zápas lépe, vyhráli a smazali bodový náskok soupeře.
Vítězstvím Spartaku nad vedoucí Toužimí se situace na čele tabulky vyrovnala a zdramatizovala. Vítězný Chodov srovnal krok a bodově se dotáhl na vedoucí celek krajského přeboru. V otázce postupu do divize tak rozhodnou vzájemné dostihy v soubojích na dálku s ostatními soupeři ve zbývajících zápasech jara.

Spartak Chodov 2
SK Toužim 0

Důležitost souboje přinutila oba celky k obezřetnosti i oboustranně opatrnému úvodu. Nikdo nechtěl chybovat, ani riskovat. Vzájemný respekt vůči soupeři byl na obou stranách více než patrný. Pak se ale rozpoutalo drama. Ve 14. minutě zahrál Hoťek přetažený roh na volného Schveinera, ten však z gólové situace hlavičkoval podél celé brány vedle. Pár vteřin na to, prakticky z prvního protiútoku, ale udeřilo na druhé straně. To Správka centrem zleva našel ve vápně nedůsledně střeženého Gvizda, který se dobře zorientoval a ranou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Rychlý vedoucí gól domácím pomohl. Po centru Duška však prudká hlavička Širochmana letěla kousek nad. Hosté ožili a ve 20. minutě měli další gólovku. Čermák kolmicí vysunul Nezvala, ten se probil až do vápna, ale jeho bombu zblízka Dutz reflexivně vyrazil. Chvíli na to točený centr Schveinera z trestňáku propadl až za obranu a jen těsně minul tyč domácí branky. Snaha hostí o vyrovnání neutuchala. Opěrný pilíř chodovské obrany Macák ale jejich další dvě útočné hrozby stačil včas odvrátit. Několik důležitých osobních soubojů vyhrál i důrazný bek Obešlo. Nadějná akce Správky na opačné straně hřiště skončila nepřesnou finální přihrávkou. Volný Machulka ani Kaňok, se proto k zakončení nedostali. Dobré minuty Spartaku pokračovaly. Gvizd unikl a předložil míč Správkovi, jeho prudkou střelu ale brankář Bronec vyrazil. Z pokračující akce centroval Štěpán, avšak hlavička Kaňoka letěla nad. Po faulu na téhož hráče odcentroval z trestného kopu z rohu hřiště Dušek a Správka svým nádherným gólem hlavou ve 42. minutě na 2:0 stylově oslavil své devětadvacáté narozeniny. Ve 45. minutě kanonýr hostí Hoťek napálil prudký přímák jen do hráčů ve zdi.
Krátce po změně stran se nadechl k dlouhému úniku z vlastní půlky Kaňok, kolmicí vysla do gólové šance Gvizda, jenže ten svůj únik zakončil jen bombou do boční sítě. V 50. minutě obdržel toužimský Moravec žlutou kartu, devět minut na to druhou a po ní červenou, a tak po jeho vyloučení dohrávali hosté o deseti. I ve svém početním oslabení však měli dvě dobré šance. Jednu záhy a tu druhou v závěru. Nejdříve v 65. minutě po rohovém kopu hlavičkoval zkušený matador Schveiner jen těsně nad. Po něm pálili na opačné straně Kaňok pod břevno a Draksal po zemi k tyči. V obou případech brankář Bronec vytěsnil míč na roh. V závěru, v 85. minutě, se k prudké střele dostal hostující Nezval, Dušek ale míč z brankové čáry vykopl a z bleskurychlého protiútoku nastřelil Vondráček dělovkou jen břevno toužimské branky. V nastaveném čase ještě Šellong našel zcela volného Kaňoka, ten šel sám na brankáře, ale zahrál rukou a bylo po šanci.
Vítězství Spartaku bylo dílem celotýmového ducha, ale i srdnatým výkonem všech jeho hráčů.
Góly: 14. Gvizd, 42. Správka. Rozhodčí: Melničuk – Kobielský, Balhar; ŽK 1:4 (50. Širochman – 50. a 59. Moravec, 52. Kanát, 74. Borek), ČK 0:1 (59. Moravec). Přišlo 250 diváků.
Spartak Chodov: Dutz – Obešlo, Macák, Širochman (85. Rolník), Dušek – Kaňok, Machulka (75. Šellong), Draksal, Štěpán (57. Vondráček) – Správka, Gvizd. Připraveni: Šustr, Vachník, Bulíček a Pelech. Trenér: J. Vican, asistent J. Pinc.
SK Toužim: Brobec – Tichý, M. Hejkal, Schveiner, Kanát (84. Malec) – Nezval, Moravec, Čermák, Mikula – Hoťek. P. Šulc (71. Borek). Připraveni: J. Hejkal, Šimek, Marzouk a Frič. Trenér: Marek Daněk, hrající asistent M. Hejkal.