Vedoucí celek tabulky, karlovarská Slavia, zajížděla na pražskou Aritmu.

Slávisté v hlavním městě dvakrát vedli, domácím se podařilo dvakrát srovnat stav. „Začali jsme dobře, šli jsme poměrně rychle do vedení,“ pochvaloval si trenér Karlových Varů Karel Tichota. Navíc gól Psohlavce v 15. minutě následovaly další dvě příležitosti hostů. „Kdybychom je proměnili, utkání by se samozřejmě odvíjelo jinak,“ dobře věděl kouč Slavie. To se však nestalo. Naopak Pražané po rohovém kopu ve 25. minutě vyrovnali. „V prvním poločase jsme ale byli lepším týmem a do přestávky se nám podařilo vrátit vedení zpět na naši stranu,“ poukazuje Tichota. Autorem druhého gólu Slavie byl Staněk – 2:1.

Ve druhé půli převzala iniciativu Aritma. „Ubrali jsme na aktivitě, vyklidili jsme střed pole, kde nás domácí přehrávali,“ líčí karlovarský kouč.

A tak v 57. minutě Pražané srovnali stav na 2:2. „Vyrovnali zaslouženě,“ uznal Tichota. Jeho celek ale nakonec v penaltách urval přece jen výhru. „Je to samozřejmě příjemné, dovézt z Prahy dva body,“ okomentoval Karel Tichota zisk z Aritmy.
Cíl se podařilo splnit březovské Olympii, která se představila na hřišti TJ Malše Roudné. „Domácí chtěli potvrdit dvě předchozí výhry, my zase prolomit nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů,“ řekl na úvod hodnocení březovský kouč Petr Peterka.

Ten naordinoval svému týmu taktiku se zabezpečenou obranou a rychlým přechodem do útoku. Dobrá volba. V prvním poločase si domácí vytvořili pouze jednu příležitost, a to hned v první minutě, poté, co hostující defenziva mylně spoléhala na míč v zázemí. S rychlou odpovědí ale přišel Petr Peterka mladší, který těsně minul branku.

Po přestávce byl blízko gólu hostující Kratochvíl a znovu Petr Peterka, k tomu Březová nastřelila břevno domácí branky. V posledních deseti minutách utkání se ale Březovští řádně zapotili. „Domácí si vytvořili tlak, kopali osm rohů, měli dvě velké příležitosti,“ přiznává lodivod Olympie.

Gól ale nepadl. A tak musela o vítězi rozhodnout střelba ze značky pokutového kopu. V ní si Březová zajistila po výhře 7:6 i druhý, prémiový bod. „Jednoznačně nás podržel brankář Tomáš Martinec, který chytil tři penalty,“ poukázal Peterka.
Pro Březovou to byl teprve třetí zápas venku, ve kterém dokázala uzmout body. Svěřenci Petra Peterky se tak vrátili na třetí místo divize A, za vedoucí Slavii Karlovy Vary a druhou Viktorii Mariánské Lázně, která v sobotu prohrála v Přešticích. Domácí Přeštice po bezbrankovém prvním poločase vstřelily v rozmezí 53. a 63. minuty dva góly, na které Mariánské Lázně dokázaly odpovědět až tři minuty před koncem Drahorádem, vyrovnat už ale „viktoriáni“ nestihli.