Jedním ze dvou celků Sokolovska, který v tomto kole směřuje mimo okres, jsou fotbalisté Spartaku Horní Slavkov. Na půdě prozatím druhých Mariánských Lázní chystá trenér Štěpán Dubaj jasnou taktiku. „Nepředpokládáme, že bysme tam uhráli nějaký extra výsledek, pokusíme se však urvat bod. Budeme hrát prešovský beton,“ říká s úsměvem.

Naopak favoritem budou na domácím hřišti fotbalisté Královského Poříčí, kteří nastoupí proti Žluticím. „Máme jim co vracet, na podzim jsme tam prohráli 2:1. Doma chceme potvrdit bodové zisky z posledních zápasů a vyhrát. Chceme hrát svoji hru a prosadit se střelecky. Pozor si musíme dát na Strejčka, který tam dává branky. Je to bojovný tým, ale naše herní kvalita a zkušenost by měly zápas rozhodnout v náš prospěch,“ myslí si trenér Baníku Milan Gabrle.

Vyhrát bude chtít před svými diváky i Nové Sedlo, kterému se postaví do cesty Františkovy Lázně. „Máme jediný cíl, vyhrát. Ze soupeře, kterého v zimě oslabil odchod několika hráčů, máme respekt, ale na domácím trávníku chceme poprvé na jaře zvítězit a získat tak důležité tři body,“ má jasno kouč Baníku Union Nové Sedlo Stanislav Suchý.