Na jaře ještě prvoligový celek začal aktivně. „Takových deset, patnáct minut jsme byli pod tlakem, až pak jsme se z něj lehce vymanili,“ poznamenal trenér Baníku Boris Kočí. Hosté si do poločasu vypracovali dvě šance. „V první pohotovou střelu Jiráčka brankář Marek vytáhl na roh a ve 38. minutě jsme nastřelili břevno, míč se odrazil k Mlikovi, ale ten místo střely do prázdné brány nahrával zpět pod sebe,“ popsal důležité momenty Kočí. Domácí, kromě několika ošemetných situací, měli šanci až ve 43. minutě, kdy Šultes z brankové čáry překopl prázdnou bránu.
Po změně stran rozhodla 49. minuta. „Do té doby jsem věřil, že uspějeme,“ přiznal Kočí. Jenže pak zakombinoval Racko se Stýskalou a prvně jmenovaný sám před Kubáskem nezaváhal a rozjásal 4011 diváků v ochozech. „My jsme pak ještě hrozili brejky, ale jedinou šanci si vytvořil Frohna, který zprava střílel těsně mimo a dobíhající Jiráček na míč už nedosáhl,“ řekl k druhé půli trenér Sokolova.
Celkově byli domácí aktivnější, ale i přesto mohli baníkovci alespoň na bod pomýšlet. „Co musím mužstvu vytknout je opět přechod do útočné fáze. To nám moc nešlo a na tom musíme ještě zapracovat,“ dodal Kočí. Tomu v utkání chyběl útočník Salák, který ještě stále není fit. Podobně na tom byla i poslední posila Vondrášek. „Do utkání s Příbramí ale věřím, že oba už budou v pořádku,“ doufá Kočí.
Slovácko: Marek – Němčický, Šimáček, Ineman, Kaspřák – Eismann, Görner, Stýskala (72. Šturma), Racko (85. Vrba) – Šultes (60. Činčala), Chmelíček.
Baník: Kubásek – Novák, Němeček, Bartůněk, Hájovský – Frohna, Bakeš (82. Jón), Kura, Jiráček (63. Bauer) – Šorfa (58. Vondrášek), Mlika.