T. MIHALÍK, J. MIHALÍK

Remíza 2:2 a následná výhra na pokutové kopy 3:2. Takový se zrodil výsledek v sobotním utkání krajského přeboru, v němž se v okresním derby střetli dva velcí rivalové. Souboj tabulkových i geograficky si velmi blízkých sousedů, Lomnice a Královského Poříčí, vyzněl nerozhodně, penaltový rozstřel pak zvládli lépe domácí borci, kteří si připsali druhý, bonusový bod.

Před utkáním byla sláva veliká. Hlasatel Tišl popřál hodně štěstí čerstvému ženáči Petru Malinkovičovi a rozloučil se s Danem Novákem, který v Lomnici končí a odchází kopat do zahraničí.

A Lomnice, čerstvý vítěz krajského poháru, začala lépe. V nešťastné 13. minutě zafauloval ve vápně Dufek Veselého a Joza nařízený pokutový kop bombou po zemi bezpečně proměnil, 1:0.

A přišly i další šance. Těžkou střelu P. Veselého z úhlu Dvořák bravurně vyrazil a Novák dorážkou minul.

Nedáš, dostaneš, tenhle nepsaný, ale krutý fotbalový citát vešel v platnost ve 24. minutě. To z velké dálky zhruba 25 metrů napřáhl Jarda Rajchrt a jeho přesná, ostrá rána o tyč do sítě přinesla vyrovnání na 1:1.

Na mapě dělí oba soupeře od sebe jen pár kilometrů a obrovská jáma velkolomu Jiří, toto sousedské derby mělo tedy říz a postupně nabíralo i patřičné grády.

Ve 28. minutě se dravým brejkem řítil sám na brankáře Bureš, ale Dvořák ho vychytal. Minutu nato se už skóre měnilo znovu. Rychlý protiútok hostí zprava potáhl Majer, odcentroval a Roman Boček ranou zblízka otočil stav zápasu ve prospěch hostí gólem na 1:2.

Krátce nato přišla na opačné straně hřiště super šance na vyrovnání, ale využita nebyla. Centr M. Veselého našel zcela volného Nováka, jemuž se míč po hlavě jen smýkl a mířil metr vedle.

Lomničtí hráči pálili jednu loženku za druhou. Pumelice P. Veselého ve 39. minutě ke gólu nevedla a Šváb volejem z metru ve 42. přestřelil.

Hned v úvodu druhé půle jej napodobil i loučící se Novák, který po centru Jozy zblízka rovněž vysoko přestřelil.

Domácí Lomnice měla ke gólu blízko i v další fázi utkání. V 54. minutě nastřelil Bureš zblízka jen dobře reagujícího brankáře Vencu Dvořáka a Janovského další prudký projektil prosvištěl těsně nad.

Série střídání na obou stranách sice závěr zápasu poněkud rozkouskovala, ale Lomnice se alespoň toho kýženého vyrovnávacího gólu přece jen dočkala. Stalo se tak jedenáct minut před koncem utkání. To Joza nezištně předložil ideální míč zleva nabíhajícímu Veselému, který pak už jen zblízka doťukl míč do odkryté branky a srovnal na konečných 2:2.

Nebylo vítěze ani poraženého, a tak se šlo na penalty, které rozhodly o dělbě bodů. Za domácí se nezúčastnil Joza, který byl chvíli před koncem po druhé žluté kartě zbytečně vyloučen.

PENALTOVÝ ROZSTŘEL

Kopalo se za sílícího deště a ten přinesl štěstí domácím barvám.

První penaltu M. Veselého Dvořák kryl a Dudešek nekompromisní ranou pod břevno dal gól na 0:1.

Janovský po zemi vyrovnal, ale Jelínek chytře po zemi k tyči dal 1:2.

Ve třetí sérii loučící se Dan Novák bezpečně srovnal na 2:2 a jeho jmenovec, brankář T. Novák, střelu Miksy vyrazil.

Čtvrtá série už rozhodla. Domácí Robert Schrehart dal vítěznou pentli na 3:2 a po něm postupně kopající Přibys, Šlais a Majer mířili vždy jen do rukavic brankářů Dvořáka a Nováka.

Lomnice - Královské Poříčí 2:2 (2:1), PK 3:2.

Branky: 13. Joza (PK), 79. Veselý - 24. Rajchrt, 29. Boček.

TJ Lomnice: T. Novák - Malinkovič (66. Čipera), Janovský, Šlais, Šváb D. Dvořák, Maňák ml. (74. Schrehart), Bureš (58. pitner), Joza P. Veselý, M. Veselý. Trenér Petr Zindl, vedoucí mužstva Pavel Zigal.

TJ Baník Královské Poříčí: V. Dvořák - Friml, Dufek (69. Přibys), Tuschinovski, Miksa Majer, Jelínek, Dudešek, Nguyen (86. Císař) Rajchrt. R. Boček (63. Havlena). Trenér Miroslav Buják, vedoucí Cimrhanzl.

Rozhodčí: Sapoušek Tůmová, Pachtová. DFA: Vošmik.

ŽK: 2:4 (26. a 89. Joza 13. Dufek, 43. Tuschinovski, 50. Miksa, 82. Jelínek). ČK: 1:0 (89. Joza).

Diváci: 120.