Obávaná předpověď se naplnila, a to do puntíku. Celé území Česka totiž zasypaly hromady sněhu, které přidělaly vrásky na čele nejen silničářům, hasičům, ale také fotbalistům. Pomalu všechna naplánovaná víkendová utkání v Karlovarském kraji totiž byla odložena, tedy až na druholigový duel sokolovského Baníku.

I v hornickém městě vydatně již od pátečních večerních hodin sněžilo. S vrstvou bílého nánosu se pořadatelé na stadionu v Sokolově začali prát několik hodin před utkáním, úspěch se však dostavoval kvůli přetrvávajícímu sněžení velmi pozvolna.

Těsně před zápasem se do odklízení zapojili vedle domácích fanoušků také sokolovští hráči, především pak ti, kteří nebyli v základní sestavě. A akci pojali s humorem. „Bývalý prvoligový kanonýr Jiří Mlika v Sokolově už jenom odklízí sníh," dobírali si svého spoluhráče kolegové z mužstva. „Viděli jsme, že pořadatelům už dochází dech, tak jsme jim pomohli. Chtěli jsme klukům vytvořit co nejlepší podmínky pro hru, tak jsme se v rámci rozcvičky chopili hrabel," vysvětlil další ze sokolovských hráčů Pavel Javorský. O regulérnosti hřiště rozhodl podle pravidel hlavní rozhodčí Jan Machálek. S jeho verdiktem souhlasil i delegát Petr Petřík. „Hratelná plocha byla, terén byl tvrdý, nemám s tím problém," uvedl.

Zimní počasí řádně zaskočilo i hosty z Pardubic. „Když jsme přijeli a viděli vrstvu sněhu, byl to pro nás šok," potvrdil hráč Východočechů Jaroslav Dittrich.

Zatímco výprava Pardubic nakonec alespoň kvitovala fakt, že nevážila cestu na západ Čech zbytečně, domácí strana měla v otázce sehrání utkání jasno. Například kouč Sokolova Aleš Jindra byl nekompromisně proti. „Zápas jsem hrát nechtěl. Nakonec se potvrdilo, že to s fotbalem nemělo nic společného," neskrýval své rozhořčení.

V Sokolově se tedy hrálo, ale již v průběhu sobotního dopoledního utkání druhé ligy začaly fotbalové svazy odkládat mistrovské zápasy jako na běžícím pásu.