Přípravné utkání proti prvoligovému celku gólově nevyšlo. I když byl trenér s výkonem spokojenější než v minulém zápase, na branky vyhrál soupeř.
Přátelsky: FK Baník Sokolov – FK Teplice 1:3.
Utkání se hrálo v Blšanech v rámci letní přípravy. Proti původním zprávám se nakonec hrálo 2x45 minut. Bylo vidět, že trenér Kočí již hráče začíná poznávat, nevystřídal tolik hráčů, jako v prvním utkání proti Plzni. I výkon a herní projev mužstva byly daleko konsolidovanější. Bylo prostě patrné, že hra áčka se začíná urovnávat a má už dobré náznaky fotbalové logiky. Proti utkání s Plzní nebe a dudy.
V první půli jsme odehráli vyrovnané utkání a přestože jsme poločas prohráli 2 - 1, bylo se na co dívat . Vytvořili jsme si několik pěkných šancí, předvedli pár povedených akcí a za stavu 2 - 0 před koncem poločasu vstřelil Mlika po přihrávce Saláka pěkný gól.
Ve druhé půli, kdy se několik hráčů vyměnilo, náš výkon trochu zeslábl, ale Teplice nás stále nijak výrazně nepřehrávaly. Bohužel jsme opět dostali branku a tak konečným výsledkem se silným ligovým soupeřem je prohra o dva góly. Trenéři se po utkání k výkonu jednotlivých hráčů zatím nechtěli vyjadřovat, protože stále hledají optimální kádr.
Na utkání se přijel podívat ředitel klubu Pavel Makoň, sportovní ředitel Áda Šádek, ale také nejmenší celebrita - dceruška Michala Saláka Ema. Ta si také nakonec kopla penaltu na reprezentačního brankáře Kubáska (nechytil).
Trenér Kočí po utkání řekl:
„Začínám mužstvo i hráče poznávat a pomalu si začínám tvořit představu o tom, jak by mohla vypadat kostra základní sestavy. Je ovšem příliš brzy na to, abych své názory veřejně prezentoval. Je před námi ještě velký kus letního soustředění, další přípravné zápasy a o základní sestavu se v jejím zbytku jistě poperou všichni, kdo do ní byli zařazeni.“
Konkrétně pak ke čtvrtečnímu zápasu uvedl: „Myslím, že jsme nepodali špatný výkon. V první půli se mi hra dokonce v mnoha okamžicích líbila. Teplice nás v poli nijak výrazně nepřehrávaly, měli jsme šance a vstřelili jsme i gól. Mohli jsme jich dát i víc, kdyby kluci řešili příležitosti trochu chytřeji a přesněji. Co mě samozřejmě mrzí a na čem budeme důsledně pracovat, je fakt, že všechny tři branky jsme dostali po rozích soupeře. To by se stát nemělo - především proto, že řešení standardních situací jsme cvičili. Utkání splnilo svůj účel a negativní i kladné poznatky využijeme při dalším pilování herního projevu.“
Další přípravné utkání hraje A mužstvo v sobotu ráno opět na hřišti v Blšanech proti Českým Budějovicím.

B tým

Na dobře připravené trávě v Lomnici se juniorka FK Baník Sokolov střetla s druhým mužstvem v karlovarském regionu, hrající ČFL, mužstvem Union Cheb. Utkání bylo poměrně vyrovnané s občasnou mírnou převahou hráčů Unionu.
Přátelské utkání: Baník Sokolov B – Union Cheb 1:1 (0:1). Utkání takticky zvládla obě mužstva a tak o výsledku nakonec rozhodly individuální chyby a standardní situace. Příležitostí ke standardní situaci měl víc chebský tým. Zápas se odehrával většinou ve středu hřiště, gólových a nebezpečných akcí k vidění moc nebylo. Bylo potěšují, jak tento zápas omlazená juniorka zvládla. Kompletní Union se dočkal branky v prvním poločase po hrubé taktické chybě, když pak následovala standardní situace a střelec Šebesta se hlavou nemýlil. Juniorka se pak dočkala vyrovnání v samotném závěru, když penaltu za faul na Vévodu v pokutovém území proměnil Prchal. Juniorka odvedla poctivý kvalitní výkon a byla výbornému mužstvu z Chebu vyrovnaným soupeřem.
Jak šly minuty :
5´ ostře faulovaný Šourek ( zranění si později vyžádalo střídání ), trestný kop zahrával Prchal, nejvýše vyskočil Duben, ale jeho hlavička skončila nad brankou. Standardní situace byla provedena přesně dle pokynů trenéra Abrháma a byla pro soupeře velice nebezpečná
8´ taktická chyba juniorka, když při vhazování autu si zaběhl soupeř za naší obranu, brankář Dvořák V. situaci vyřešil 11´ soupeř se po kombinaci prodral přes naši levou stranou a vystřelil, naštěstí branku netrefil
18´ špatně provedené autové vhazování ( Nápravník ), vhazovali hosté, situace vyústila v trestný kop, který chebský střelec Šebesta dokázal hlavou využít 0 : 1
20´ zaváhání obrany, střelecká příležitost hostů, Dvořák včasným vyběhnutím zachraňuje
33´ první střelecký pokus juniorky připsán Svůrovi, pokus nebyl přesný
35´ kombinační proniknutí soupeře přes naší levou stranu další střelecký pokus hostů vedle
Po dobře zvládnutém poločase prohráváme 0 : 1.
47´ výborný křížný centr Prchala na Kratochvíla, ten se probil do šestnáctky, ale vystřelil nad
48´ ztráta míče, rychlý protiútok soupeře po levé straně, střelecký pokus šel mimo branku
66´ samostatný nájezd soupeře brankář Dvořák J. zlikvidoval
74´ juniorka zahrává rohový kop, odražený míč vystřelil Svůra, ale střela byla zblokována
79´ juniorka se dočkala, Vévoda dobře zapracoval v šestnáctce hostů, byl faulován a nařízenou penaltu Prchal proměnil ve vyrovnávací branku 1 : 1.
Příznivý stav juniorka dotáhla až do konečného hvizdu rozhodčího Svatíka. V druhém poločase postupně zasáhli do hry všichni hráči a přípravné utkání tak jistě splnilo svůj přípravný charakter.