„Rok a půl jsem hrál v olomoucké juniorce, navíc se spoluhráči i z dorostu. Chtěl jsem změnu, a když se naskytla možnost jít do Sokolova, byl jsem za ni rád,“ řekl dvacetiletý záložník. Na to, že je synovcem Jiřího Nečka, nehřeší, ba naopak. „Je to hodně těžké, v sokolovské kabině je ale dobrá parta a nikdo mi náš příbuzenský vztah nepředhazuje,“ poznamenal Martin Šindelář. „Se strejdou máme nastavena jasná pravidla, žádné úlevy rozhodně nemám,“ dodává mladý fotbalista.

Samotné utkání na opavském trávníku měl Sokolov dobře rozehrané. Vedl 2:1, a dokonce hrál přesilovku. „Nám domácí oslabení spíše ublížilo. Opava šla do deseti, ale paradoxně se zvedla. Nakonec gól dala dokonce v devíti, my závěr nezvládli po taktické stránce,“ pokrčil rameny Šindelář. „Celkově jsme viděli zajímavý fotbal, domácí mají kvalitní tým a dnes to jen dokázali, remíza je podle mě spravedlivá,“ podotkl záložník Baníku.

Sokolov je na tom bodově stejně jako Opava, ale venku hraje letos lépe než doma. „Neumíme hrát do plných a to je náš problém,“ přiznal syn bývalého ligového útočníka. „Třeba Vlašim u nás bránila v devíti lidech, my jsme se sice do šancí dostávali, ale nedokázali jsme je proměňovat. Kdežto Opava chce hrát fotbal, který baví diváky, a proti takovým týmům se hraje dobře i nám,“ poznamenal Martin Šindelář.

Oba sokolovští trenéři v minulosti v Opavě působili, v kabině Baníku ale žádná zvláštní motivačka vypsána nebyla. „Připravovali jsme se jako na každý jiný zápas. Nic zvláštního se neřešilo,“ uzavřel člen základní jedenáctky Sokolova.