„Určitě to byl těžký zápas. Na Čáslav se nám moc nedaří, také první půle podle toho vypadala. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale pak jsme dostali hloupý gól. Naštěstí jsme to ale otočili a výhrou se udrželi na čele tabulky,“ pochvaloval si po zápase sokolovský útočník Jiří Mlika.

Úvodní branka hostujícího Voltra připomněla poslední dvě vystoupení Čáslavi v Sokolově, kdy diváci museli přihlížet porážkám Baníku 0:2 a 0:3. „Určitě si každý na tyhle zápasy vzpomněl, ale byl to poslední zápas podzimu a ten jsme chtěli zakončit vítězstvím, a povedlo se,“ oddychl si Mlika, který byl nakonec u všech tří branek Sokolova. „David Vaněček tam vracel dopředu nějaký odražený balon, já jsem tam byl o krok dříve než gólman a dával jsem to do brány, Marián Geňo to tam ještě dorazil,“ popisoval útočník Baníku vyrovnávací branku.

Na začátku druhého poločasu se Jiří Mlika dokonce zapsal do střelecké listiny. „U našeho druhého gólu mi přihrával z pravé strany krásným centrem Vondry (Zbyněk Vondráček).“

A sokolovský útočný hrot nebyl daleko ani od vstřelení další branky. Nejprve mu ve vyložené šanci míč nesedl a pálil vysoko nad branku. V 78. minutě ho potom předběhl spoluhráč Josef Dvorník. „Po rohu jsme tam šli s Pepou Dvorníkem. On byl důraznější a dal to do prázdný brány,“ říká Mlika s úsměvem.

Se svým účinkováním na podzim je spokojený tak napůl. „Poslední zápas jsem dal gól a vyhráli jsme, takže se mi to teď hodnotí lépe, ale když jsem měl asi po 8. kole na svém kontě šest gólů, tak jsem věřil, že jich dám alespoň deset,“ omlouvá se fanouškům.