V hornickém městě se chystá fotbalový svátek. V rámci 3. kola domácího poháru se v Sokolově v sobotu konečně po několika odkladech představí úřadující mistr Gambrinus ligy a čerstvě také účastník Ligy mistrů FC Viktoria Plzeň.

Kvůli zmíněnému duelu je ale nutné předehrát utkání 15. kola druhé fotbalové ligy, ve kterém se baníkovci představí na Střížkově proti místním Bohemians. Zápas se hraje dnes, na všední den v nefotbalových 14 hodin. Důvodem je chybějící osvětlení na stadionu Pražanů.

Sokolovskou výpravu nečeká na hřišti aktuálně druhého celku tabulky nic jednoduchého. „K zápasu jedeme s respektem k soupeři, má velmi zkušené mužstvo a bude chtít určitě napravit porážku 3:0 ve Zlíně,“ říká před duelem sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret.

Sokolovští budou vycházet znovu z kvalitní obranné činnosti, ale oproti zápasu v Mostě chtějí být více nebezpeční směrem dopředu. „Ofenzivní činnost musíme jednoznačně zlepšit, s tou momentálně nejme spokojeni,“ potvrzuje Vítězslav Hejret.

Bohemians Praha v kádru s exsokolovským Duchničem hrají, stejně jako Baník, lépe na hřištích soupeřů, uvidíme, zda ztratí body doma i dnes.