Hosté dorazili k utkání již bez trenéra Krupičky, ale s novou posilou, brankářem Veverkou, který ještě nedávno hájil právě branku Citic. Naproti tomu na domácí lavičce chyběl dosavadní kouč Milan Horvát, který přepustil své místo Mariánovi Macelemu, ten ale ještě nebyl přítomen. V derby tak obě mužstva vedly trenérské triumviráty. A na hřišti se v dresu sokolů také znovu objevil fotbalový matador Pavel Šiba.

Skóre bojovně hraného utkání otevřel ve 12. minutě domácí Švéda, jehož plachtící střela překvapila nejen diváky, ale i gólmana Veverku. Jenže hosté dokázali rychle odpovědět a po necelých třech minutách hry srovnal Bezděkovský, který dokončil důrazný průnik Šoltésze, 1:1. Do kabin šli přesto s jednobrankovým náskokem domácí borci zásluhou Mouleho po závaru ve 26. minutě.

Na začátku druhého poločasu si hosté vynutili tlak. Šoltész nejprve nastřelil břevno, poté ještě Bukovanští reklamovali faul v pokutovém území Citic, marně.

Vzápětí se připomněli domácí, konkrétně Peřina, který rovněž orazítkoval břevno branky. Další šanci Bukovan nevyužil Šindelář, jeho hlavička těsně minula tyče.

A tak padl gól na druhé straně hřiště po rohovém kopu v 69. minutě. A když padne branka po rohu, tak je jasné, že zásluhou Mouleho – 3:1. Hostující gólman Veverka sice ještě reklamoval své držení při celé situaci, ale jediné, čeho dosáhl, bylo udělení žluté karty – ovšem napomínán byl nakonec za své výlevy on sám.

Rozhodující dvoubrankový náskok Citic? Nikoliv. Drama teprve začínalo. V 72. minutě se totiž prosadil hostující Bezděkovský a snížil na 3:2. A v 79. minutě bylo srovnáno, když svůj typický důraz předvedl Krupička a tísněn obráncem přehodil Kisse – 3:3.

V 85. minutě vzbudil další hostující vlnu nevole zákrok ve vápně Citic na Bezděkovského, který se nepískal. A když z rychlého protiútoku skóroval Peřina po přihrávce Šiby, hosté znovu upřeli své pohledy na rozhodčího Aubrechta – podle jejich mínění šlo o jasný ofsajd.

Bukovany situace nepoložila, dál se snažily o vyrovnání, ale v nastavení po dalším kontru sokolů je poslal na lopatky Kessl, 5:3. Vzápětí sice snížil svou střelou po zemi Krupička, ale poté již bylo utkání ukončeno.

Hosté dávali po derby najevo svou nespokojenost s řízením zápasu tak vehementně, že Mika ještě vyfasoval červenou kartu.

Sokol Citice – Baník Bukovany 5:4 (2:1).
Branky: Moule 2, Peřina, Švéda Kessl – Bezděkovský 2, Krupička 2. Rozhodčí: Aubrecht, Cvrk, Hyčka. Delegát: Zdvihal. ČK: Mika.