Pořádnou štreku mají před sebou fotbalisté druholigového Baníku Sokolov, kteří míří na sever Moravy, do Frýdku Místku. „Vyjíždíme již v pátek ráno, budeme na místě ještě trénovat, na sobotní zápas se chceme připravit co nejlépe," vysvětluje sokolovský asistent Jiří Dreiseitl.

Domácí jsou nováčkem druhé ligy. Vstup do soutěže se jim vydařil parádně, na několik kol se dokonce překvapivě usadili v čele tabulky. „Začátek podzimu je zastihl ve výborné formě, vezli se na vlně euforie. Vyhráli 5:1 nad Bohemians, 4:1 s Karvinou," doplňuje asistent trenéra Jindry.

Poslední tři zápasy však Frýdku nevyšly podle představ, získal v nich jediný bod. Baník je na tom ale ještě hůře, již tři zápasy nebodoval vůbec. „V současné situaci bude hodně záležet na momentálním rozpoložení obou mužstev," míní Dreiseitl.

Sobotního protivníka detailně studoval. „Je to houževnatý soupeř s rychlostními typy hráčů. Nemají to tak úplně takticky vyladěné, ale dohánějí to svou bojovností, Mají rovněž vynikajícího útočníka Prokeše," odpozoroval.

Soustředit se ale baníkovci chtějí především na svůj výkon. „Rozhodne, jak se budeme prezentovat. Musíme navázat na výkon v Budějovicích, kde jsme výborně bránili, hráli poctivě, organizovaně. Od první minuty jsme šli za úspěchem," připomíná Dreiseitl.

Ve Frýdku Místku se dá znovu očekávat vysoká návštěva. Toho se sokolovský asistent nebojí. „Každý hráč to má samozřejmě jinak, ale vždycky je lepší, když přijde diváků více než méně. S atmosférou se budeme muset vyrovnat stejně jako v jiných zápasech," říká.

Po třech porážkách má sokolovská výprava na severu Moravy jediný cíl. „Chceme bodovat," uzavírá předzápasovou sondu asistent Jiří Dreiseitl.