A půjde o důležitý souboj celků zespodu tabulky, domácí jsou prozatím na 13. příčce, Baník je čtrnáctý. Přičemž soupeře dělí ve vyrovnané tabulce pouze skóre.

A hlavně, baníkovci mají co napravovat. Po prohře na Bohemians doma pouze remizovali s Táborskem. „Určitě jsme před vlastními diváky chtěli získat tři body, které jsme ztratili na Bohemce. Všechno k tomu, myslím, i směřovalo, když jsme v první půli odevzdali dobrý výkon a bojovali jsme. Byli jsme lepší na míči a měli i šance. V druhém poločase jsme ale nesmyslně vypnuli a zalezli jsme. Nedokážu si to vysvětlit," vrací se k utkání s Táborskem vytáhlý útočník Sokolova David Vaněček.

Pro Baník hovoří před sobotním duelem jeden fakt. Ve Vlašimi se sokolovským fotbalistům daří, za tři roky působení Graffinu ve druhé lize tam hosté ze západu neokusili hořkost porážky. Naopak. Hornický klub vytěžil hned sedm bodů, za jednu remízu a dvě výhry. A slavit vítězství chtějí baníkovci i tentokrát. „Do Vlašimi jedeme s cílem vyhrát. Já tam nyní půl roku působil, takže o to větší budu mít motivaci a myslím, že ty tři body přivezeme. Musíme," má jasno mladší z Davidů Vaněčků v sokolovské sestavě.

Zápas na hřišti Graffinu Vlašim začíná v 17 hodin.