Fotbalová národní liga odstartovala svou jarní část.

Horníci vstoupili do druhého poločasu soutěže ze sedmé příčky. Cílů pro jaro mají na Baníku hned několik. Tím hlavním je zřejmě přilákat do ochozů více diváků. Vedle nových marketingových tahů chce klub také zatraktivnit herní styl. Hrát líbivější fotbal. „To znamená, že si dokážeme vytvořit tlak, z něhož vyplynou šance, ze kterých budou potom padat góly,“ upřesňuje trenér Aleš Jindra.

Ten by rád viděl konstruktivní hru svého týmu, a to již v rozehrávce začínající u brankáře. „Ve výsledku to znamená, že budeme schopní se prosadit i proti soupeřům, kteří sem přijedou s vyloženě defenzivní taktikou, budou bránit v deseti. Naší trpělivou hrou, která bude mít svou kvalitu, si vytvoříme vědomě zdůrazňuji vědomě, gólové příležitosti a zakončíme je,“ doplňuje kouč Baníku.

Hrát se v Sokolově však nebude jen pro oko diváka, vše musí být stvrzeno bodovým ziskem. „Atraktivní fotbal je vždy takový, který zároveň přináší výsledky. Nedokážu si představit, že bychom hráli po dvou líbivých zápasech i ten třetí hlavně pro pobavení fanoušků, když bychom ty první dva prohráli. Tak to prostě nefunguje,“ upozorňuje Jindra. Jeho slova potvrzuje sportovní ředitel Vítězslav Hejret. „Přináší to samozřejmě riziko výsledků. Chceme uhrát dostatečný počet bodů, ale s úbytkem fanoušků nejsme spokojeni. Další věcí, která se nám nelíbí, je nízký počet vstřelených branek. Pokud sbíráte body a na hřišti se nic neděje, diváky vám to na stadion nepřivede,“ má jasno.

K lepšímu fotbalu má přispět i příchod útočníků, Srba Nemanji Kuzmanoviče a Petra Došlého z Domažlic, a také ofenzivního záložníka Petra Glasera.

V záložní řadě se klub hodlá vypořádat s absencí dlouhodobě zraněného Vrtělky angažováním zkušeného Lukáše Schuta z Mostu. „Víťa Vrtělka je pro nás klíčový hráč. V útoku nás tlačila na podzim bota. Na tak malý počet branek, které jsme dali, je naše umístění ještě dobré, ale jen díky naší velmi dobré obraně. Pro mě osobně je ale sedmé místo zklamáním, mužstvo jsme museli trochu okysličit,“ říká Aleš Jindra.

Zimní příprava probíhala klasicky. Odpadla akorát běžkařská část nebyl sníh. „Všichni jsme se na běžky těšili, je to trochu něco jiného než to, co děláme celý rok. Hlavně mě osobně to mrzí, protože jsem se minulý rok stal takovým nekorunovaným králem klasického lyžování,“ směje se kapitán týmu František Dřížďal.

Nejzkušenější člen sokolovského áčka potvrdil, že je mužstvo dobře připraveno na start jara i po kondiční stránce. „Na některých klucích se trochu podepsal vánoční bramborový salát, ale vše je teď zase v pořádku.“

Na pořad dne se možná letos konečně dostane alespoň částečné vylepšení stadionu. „Travnatá plocha je čtyřicet let stará, jednáme s městem Sokolov a Karlovarským krajem a zejména fotbalovou asociací o její rekonstrukci, včetně vyhřívání,“ přibližuje ředitel klubu Tomáš Provazník.

Rozhodnutí by mělo padnout někdy na přelomu dubna a května. „Na základě schválení dotace bychom mohli začít v létě, nebo na podzim s úpravami,“ pokračuje ředitel FK Baník Sokolov. Ve hře je i oprava hlavní tribuny a celého zázemí.

A případný, již několik let „naťukávaný“ postup do nejvyšší soutěže? „Netroufnu si tvrdit, že budeme v budoucnu Gambrinus ligu hrát, na druhou stranu se této myšlenky nevzdáváme,“ odpovídá diplomaticky Provazník.